Всім відоме прислів'я «Христос терпів – і нам велів». Його часто наводять у подібних випадках, як у цієї жінки, ніби побожні та доброзичливі люди, які просто не знають, як допомогти. На їхню думку, такі вислови повинні скріпити людину в дусі. На ділі ж вони лише погіршують ситуацію, утверджуючи жертву в думці, що треба терпіти, не варто нічого міняти. Мовляв, така Божа воля. Та насправді це прислів'я тут цілком недоречне. Бо ж Христос терпів з позиції сили, а не слабкості, як у випадку жертв сімейного насилля. Ісус, будучи Божим Сином, добровільно прийняв страждання і смерть, хоча міг їх уникнути, в будь-який момент припинити чи поставити на свій захист 12 легіонів ангелів, як Сам про це каже (Матвія 26, 53). Його страждання мали вищу мету (жертва за гріхи людства), а не були виявом психології жертви.
Зі свого боку Українська Греко-Католицька Церква намагається запобігти сімейним негараздам через обов'язкові курси передшлюбних наук, завданням яких є духовна, інтелектуальна й моральна підготовка наречених до подружнього життя. Під час цієї нагоди молоді люди також мають можливість краще пізнати одне одного. Що ж стосується конкретно психічних розладів, то це може бути перешкодою до надання церковного шлюбу та причиною для визнання його недійсним.
Не менш важлива з боку Церкви й духовна опіка після надання шлюбу. В контексті домашнього насилля йдеться про працю як і з жертвою, так і з агресивною стороною. Щодо останнього можна запропонувати сповідь як шлях до зцілення душі, адже визнаючи насилля на сповіді, людина озвучуватиме й визнаватиме його як проблему, що вже є першим кроком до її вирішення. Питання в тому, наскільки люди в таких випадках готові впустити Бога в цю темряву, наскільки віра важлива в їхньому житті. Як показує досвід, доволі рідко агресори готові визнати свою проблему на сповіді та щиро працювати над нею. Переважно вони перекладають вину на когось іншого (заслужила, спровокувала та ін.). А вже про молитву про духа покори та лагідности й говорити годі.
Що стосується сторони, що страждає, то тут сповідь стає тим першим безпечним місцем, у якому жертви вперше відважуються озвучити цю проблему (хоч вона й не стосується їхніх гріхів), адже певні, що священик, зв'язаний таємницею сповіді, нікому про неї не розкаже, а також надіються на якусь пораду чи підтримку. Це має величезний терапевтичний ефект, адже дає можливість виговоритися в безпечних умовах. Що ж до духовного аспекту, то жертва повинна молитися про духа мудрості та мужності, щоб Бог дав сили діяти і вказав, що можна та треба зробити. У такий спосіб людина дозріває до рішення діяти, а не займати пасивну позицію. Особливо це важливо з огляду на дітей. Жінка повинна усвідомити, що її бездіяльність може призвести до трагічних наслідків як для неї, так і для них. Ідеться не лише про так звані побутові вбивства, якими все може закінчитися. Мова може йти про психологічне й духовне скалічення дитини, яка стає свідком насилля в сім'ї.
Важливим профілактичним засобом від конфліктів у сім'ї назагал (а не лише у випадках фізичного насилля) є спільна молитва всіх членів родини: підняти руку на того, з ким ти щойно молився, є набагато важче, адже спільна молитва являє нам наших співмолільників як Божий образ, як людей, тоді як для того, щоб зважитися на агресію, потрібно у певний спосіб дегуманізувати людину, перетворити її на об'єкт. Тому спільна молитва має велику профілактичну дію, однак до неї слід звертатися вже на стадії знайомства, коли тільки планується спільне сімейне життя. А також продовжувати постійно практикувати в сім'ї після укладення шлюбу, а не щойно тоді, коли проблема вже така задавнена, як в описаній ситуації. Зрештою, це діє лише у випадку психічно здорових людей. У випадку психічних розладів слід одразу звертатися по фахову допомогу. Те саме стосується проблеми домашнього насилля взагалі: Церква може виконувати тут лише допоміжну функцію і не може замінити собою психдиспансер, поліцію чи соціальні служби.