27 країн світу відзначають Міжнародний жіночий день на національному рівні: чи є такий для чоловіків
Історія Міжнародного жіночого дня бере початок із США. У 1908 році 15 000 жінок пройшли маршем у Нью-Йорку, вимагаючи кращої оплати праці, права голосу та скорочення робочого дня. Через рік Соціалістична партія Америки проголосила перший Національний жіночий день, пише BBC.
ООН почала відзначати подію лише у 1976 році, але станом на 2024 рік її відзначають на національному рівні у 27 країнах світу, тоді як ще більше святкують неофіційно. Так, у Китаї, наприклад, жінкам у 8 березня скорочують робочий день. В Італії свято називається Festa della Donna і популярним подарунком стають квіти мімози. У США весь березень — це місяць жіночої історії. Щороку в президентській прокламації вшановується памʼять видатних американських жінок.
Символами міжнародного жіночого дня є три кольори: фіолетовий (справедливість і гідність), зелений (надія) та білий (чистота). Саме їх використовував Соціально-політичний союз жінок (WSPU), який з 1903 року боровся за право голосу для жінок у Великій Британії.
Міжнародний Чоловічий день також існує: він відзначається 19 листопада, проте подія не визнана ООН. Його святкують у 80 країнах світу з 1990-х років. Свято має на меті висвітлити позитивні моделі для наслідування, підвищити обізнаність про добробут чоловіків і покращити гендерні стосунки.