Час підльоту ядерного апокаліпсиса — 6 хвилин. 60 років Карибській кризі — найінтенсивнішому (майже) ядерному конфлікту в історії людства. Згадуємо події у фото
Час підльоту ядерного апокаліпсиса — 6 хвилин. 60 років Карибській кризі — найінтенсивнішому (майже) ядерному конфлікту в історії людства. Згадуємо події у фото
Шістдесят років тому, у жовтні 1962 року, людство стояло на порозі глобальної ядерної війни. Між Радянським Союзом та Сполученими штатами розгорілася так звана Карибська криза — найнапруженіший момент холодної війни. США розмістили в Туреччині неядерні ракети середньої дальності, а СРСР у відповідь таємно розмістив на Кубі балістичні ракети далекої дальності з термоядерними зарядами, а також ракети середньої дальності. Своєю чергою, уряд США розпочав морську блокаду острова, хоча офіційно вона називалася лише карантином.
Жодна з наддержав не хотіла поступатись іншій, що 38 днів тримало світ у напрузі. На конференції, присвяченій сороковій річниці кризи, представники Росії і США зазначили, що людство ніколи не було таким близьким до ядерної війни, як під час Карибського конфлікту. Жовтнева криза, як її називають на Кубі, хоч і була найгарячішим моментом холодної війни, минула дуже швидко: проєкт «Годинник судного дня», який фіксує ядерні загрози, навіть не встиг на неї зреагувати. Війна в Україні триває 239-й день, і про можливість застосування ядерної зброї з боку Російської Федерації експерти та аналітики говорять з перших днів. Як і про паралельну відповідь на такі дії з боку РФ від країн НАТО. Заборона у фотографіях згадує, як розвивалася і чим закінчилась Карибська криза.
Редакція Заборони — незалежне українське медіа, яке не отримує гроші від політиків, держави чи олігархів.
Ми робимо якісну, неупереджену журналістику на суспільно значущі теми, і прагнемо доносити достовірну та прозору інформацію до читача.
Підпишіться на Заборону, щоб мати доступ до якісних і яскравих історій, розслідувань, експлейнерів і думок. Ви можете підтримувати нас щомісяця, річною сумою або зробити одноразовий внесок. Обирайте, як вам зручніше підтримувати Заборону, аби редакція продовжувала робити контент для вас.