Читаєте зараз
Воїни врятували двох хаскі в жахіттях Бучі. Як вчиняти, коли бачите розгублену тваринку

Воїни врятували двох хаскі в жахіттях Бучі. Як вчиняти, коли бачите розгублену тваринку

Markiian Oliiarnyk
Хаскі
  • У Бучі українські воїни в різний час та за різних обставин врятували двох собак породи хаскі.
  • Історії їхнього порятунку різні, але однаково змушують приємно посміхнутися та порадіти за врятовані життя невинних створінь.
  • Розповідаємо, що робити та куди звертатися, якщо натрапили на покинутих звірят.

У звільненій від окупантів Бучі українські захисники допомагають не лише знедоленим людям, що фактично цілий місяць прожили в жахіттях, а й покинутим та загубленим тваринкам. Так, наприклад, нещодавно були врятовані дві різні собачки породи хаскі. Й у час, коли довкола так багато трагедій, смертей та безжальних звірств, такі позитивні історії порятунку дійсно чіпляють за живе та змушують радісно усміхнутися.

Заборона розповідає про те, як українські воїни врятували двох собак у Бучі, та що взагалі треба робити, якщо натрапили на покинутих тварин.

Назвали Бучею: чудові історії порятунку

Після звільненні Бучі від російських окупантів українські захисники взялися зачищати регіон, розміновувати, перевіряти будинки та автомобілі, допомагати вцілілим жителям міста, зокрема і тваринам. Так, наприклад, під час перевірки одного з покинутих авто патрульний Олександр Сидоренко знайшов собаку породи хаскі.

«Тварина лежала в автомобілі зі сторони пасажирського сидіння. На автівці залишились сліди від автоматних черг. Тварина лежала на уламках скла, здавалось, що вона нежива. Проте, коли Сашко підійшов ближче та заговорив, хаскі підняла голову. Екіпаж невимовно зрадів цьому», — повідомили у патрульній поліції Києва.

Відео: Патрульна поліція Києва/Telegram

Тварину погодували, а потім відвезли до ветклініки. Там з’ясували, що це здорова дівчинка, але вона виснажена і налякана. Працівники поліції хотіли відвезти її до притулку для тварин, але зрештою патрульний Сидоренко, який і виявив звірятко, разом з дружиною вирішили залишити хаскі у себе і дали їй нове, символічне ім’я — Буча. «Так собака стала членом патрульної родини. Всі вирішили, що тут їх буде краще», — пишуть патрульні.

Читати більше новин в Telegram

Окрім того, під час зачистки Бучі білоруські добровольці з батальйону імені Кастуся Калиновського також знайшли покинуту собачку, теж хаскі, і теж дівчинку. Її звати Нессі і вона дуже сподобалася бійцям батальйону. А через деякий час, волонтери допомогли знайти її справжніх господарів і 5 квітня вона до них повернулася. Лишень подивіться на цей неймовірно емоційний момент.

Відео: Батальён Кастуся Каліноўскага/Telegram

Що робити, якщо натрапили на покинуту тваринку

Варто пам’ятати, що під час війни страждають абсолютно всі, зокрема і домашні улюбленці. Часто виникають ситуації, коли тваринки з тих чи інших причин опиняються у скрутному становищі, коли їх залишають напризволяще недобросовісні господарі, губляться під час евакуації або ж коли господарі просто гинуть від рук окупантів.

Ситуації бувають різні: деякі домашні тварини можуть опинитися просто на вулиці, голодні, під обстрілами ворожих ракет та снарядів. А буває і таке, що звірятка опиняються у пастці, в замкнених будинках та квартирах, без доступу до будь-якої їжі та води.

Якщо ви помітили десь заблоковану у квартирі тварину чи чуєте жалібні звуки із замкнених домівок, необхідно діяти рішуче, аби врятувати невинне звірятко. Найперше, що слід зробити — це напоїти та нагодувати тварину. Ось пам’ятка від зоозахисників UAnimals:

  • повідомте поліцію та спробуйте зв’язатися з власниками квартири;
  • найшвидший метод — викрутіть чи вибийте дверне вічко. Через тонку трубку налийте воду, засипте їжу;
  • альтернативний метод — висвердліть дірку в стіні. Годуйте тварину так само через трубку; 
  • аби звільнити тварину з приміщення, зробіть отвір у стіні, щоб вона могла вийти;
  • або, як більш законна альтернатива, розшукайте власників і, за їх дозволу, у присутності їхніх представників та поліції, намагайтесь відчинити замок.

Також деблокувати тварину із замкнутого приміщення можуть допомогти волонтери. Наприклад, у Бучі та Гостомелі запустили для цього спеціальну Google-форму.

Загалом, той самий принцип (напоїти, нагодувати, привести у безпечне місце) стосується і загублених тварин, яких ви можете зустріти просто на вулиці. Звісно ж, якщо у вас є можливість забрати звірятко з собою та подбати про нього, це неодмінно треба зробити. А якщо такої можливості немає, то слід звернутися до волонтерських зоозахисних груп. Ось кілька з них:

  • ЗооПатруль (Київ) — допомагають визволити тварин із закритих квартир, збирають донати на ліки, операції та корми;
  • Kyiv Animal Rescue Group (Київ) — приймають виклики в екстрених випадках, коли для порятунку тварини потрібне спеціальне спорядження: наприклад, її затиснуло або вона зірвалася з висоти;
  • Dogs Adopt Kyiv (Київ) — рятують та шукають домівку для покинутих тварин;
  • UAnimals (Україна) — допомагають інформаційно та займаються збором коштів на допомогу тваринам, можуть зорієнтувати про місцезнаходження найближчих притулків;
  • Домівка врятованих тварин (Львів) — допомагають тваринам переселенців та біженців, які поїхали за кордон і залишили в Україні своїх улюбленців, шукають волонтерів, що можуть взяти тварин на перетримку;
  • Допомога українським тваринам (Україна) — волонтерська спільнота у Facebook, яка допомагає тваринам, які потрапили у скрутне становище, наприклад, шукають корми, прихисток, ліки, способи транспортування тощо.

Раніше Заборона розповідала про те, як захистити своїх домашніх улюбленців під час війни та впоратися з постійним стресом.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій