25% винагороди. Схоже, Туреччина раптово знайшла сили розблокувати море для зерна з України
- В ООН є план припинення продовольчої кризи, і вже до середині червня-2022 він має почати реалізовуватися.
- Наразі ведуться перемовини з чотирма сторонами, які мають провести необхідні дії для поновлення українського експорту морем.
- В світових лідерів немає сумнівів, що в ситуації винна саме Росія. Всі її спроби звинуватити Україну названі пропагандою й шантажем.
В Організації об’єднаних націй (ООН) розробили план, що дозволить не допустити глобальної продовольчої кризи та мінімізувати наслідки того, як Росія вже встигла нашкодити. Москва давно використовує тактику голодоморів у якості шантажу, пропаганди та геноциду. Зараз Кремль вкотре руйнує сільськогосподарський сектор України, аби розірвати ланцюги поставок продовольства як в країни-лідери світу, так і в ті, що розвиваються.
Заборона розповідає про зерновий шантаж Росії та про план, який може одночасно врятувати мільйони людей й не здати Україну. В МЗС України пообіцяють не ухвалювати план, який буде суперечити національним інтересам.
Лідери світу звинуватили РФ у голодоморі
На початку червня Росія знищила один з найбільших зернових терміналів в Україні. Рятувальники два дні гасили пожежу, настільки вона була великою. Це є одним з безсовісних способів залишити світ без хліба. Окрім того, окупанти вже четвертий місяць блокують експортне українське зерно у портах Чорного моря.
Такими кроками агресор ще більше провокує світову продовольчу кризу, від якої, перш за все, постраждають бідні країни. Президент РФ Володимир Путін своєї провини не визнає, стверджуючи що не Чорноморський флот не перешкоджає проходженню кораблів із зерном. А відповідальність за затримку поставок він покладає на саму Україну та західні санкції.
«Кремль використовує запаси продовольства як стелс-ракету проти країн, що розвиваються. Це підвищує ціни на харчові продукти, штовхає людей до бідності та дестабілізує цілі регіони. За цю продовольчу кризу відповідальність несе виключно Росія. Незважаючи на брехню, яку поширює її пропаганда», — зазначив президент Європейської ради Шарль Мішель.
Читати більше новин в TelegramThe Kremlin is using food supplies as a stealth missile against developing countries.
— Charles Michel (@eucopresident) June 6, 2022
This is driving up food prices, pushing people into poverty, and destabilising entire regions.
Russia is solely responsible for this food crisis.
Despite its campaign of lies.@UN #UNSC pic.twitter.com/luL28xXUWB
Він підкреслив: безпідставними є виправдання РФ, що саме антиросійські санкції не дозволяють їй наростити експорт харчових продуктів, аби врятувати від голоду бідні країни. «ЄС не вводив жодних санкцій проти аграрного сектору Росії. Жодних. І навіть наші обмеження щодо російського транспортного сектору не виходять за межі кордонів Єврозони. Вони не заважають суднам під російським прапором перевозити зерно, харчові продукти чи до добрива до країн, що розвиваються», — заявив Мішель.
Росія буквально краде українське зерно з окупованих територій і незаконно перепродає його своїм союзникам, наприклад, Сирії. Світові лідери неодноразово вже зазначали, що країна-агресорка наживається на краденому продовольству, замість того, щоб направляти його у регіони, якими воно призначалося. На початку червня США попередили 14 країн не брати зерно в росіян, бо воно втоплено в крові.
«Ми знаємо, що усе це [провокування продовольчої кризи] відбувається навмисно. Президент Путін зриває доставку харчових продуктів [з України] та агресивно використовує свою машину пропаганди, щоб відвернути або спотворити відповідальність. Він сподівається, що це змусить світ поступитися йому та покласти край санкціям. Простіше кажучи, це шантаж», — зазначив держсекретар США Ентоні Блінкен.
Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц також заявляє про те, що повна відповідальність за наближення продовольчої кризи лежить виключно на Москві. «Криза голоду, що насувається на світ, безпосередньо пов’язана з Росією, це наслідок війни Путіна. Ми працюємо з ООН та нашими партнерами, щоб безпечно експортовати зерно з України», — підкреслив німецький політик у Твіттері.
Росія розблокує море: план ООН через кризу з зерном
Під егідою Організації об’єднаних націй розробляється план, який має відкрити безпечний коридор для відновлення експорту українського зерна морським шляхом, пише Reuters. Передбачається, що у його реалізації активна роль буде відведена турецькій стороні.
«Україна, Росія, Туреччина та ООН розробляють стратегію щодо розмінування порту Одеси та інших міст на узбережжі України, а також щодо того, хто це буде робити і хто охоронятиме коридор. Ми докладаємо зусиль, щоб завершити це якнайшвидше», — повідомив міністр оборони Туреччини Хулусі Акар.
Зазначається, що угоди між сторонами ще не досягнуто, утім у переговорах спостерігається прогрес. Так, за словами міністра сільського та лісового господарства Туреччини Вахіта Кірішчі, Анкара готова стати арбітром в організації зернового коридору в обмін на 25% знижку на купівлю сільгосппродукції в України.
На початку червня турецьке видання Anadolu повідомляло, що Туреччина запропонувала сторонам свій варіант дорожньої карти щодо деблокади українських портів. У ній містилися пропозиції щодо маршруту, страхування та безпеки суден, а також складу командного центру. Передбачається, що турецькі військово-морські сили можуть взяти на себе зобов’язання з розмінування українського узбережжя та супроводу кораблів із зерном до нейтральних вод.
В Міністерстві закордонних справ України кажуть, що спільно з ООН та партнерами дійсно опрацьовують можливість створення гуманітарного коридору для експорту української аграрної продукції.
«Цінуємо зусилля Туреччини, спрямовані на розблокування українських портів. Водночас маємо зазначити, що наразі відсутні домовленості з цього питання між Україною, Туреччиною та Росією. При цьому наголошуємо, що рішення мають ухвалюватися за участю усіх причетних сторін. Будь-які домовленості, що не враховуватимуть інтереси України, будуть нами відкинуті», — заявили в українському МЗС.
Раніше Заборона розповідала про прогнози ООН щодо можливих масштабів світового голоду, який може настати, якщо не зупинити криваву агресію Росії проти України.
Читати більше новин в Telegram