В Україні хочуть ввести позасудове блокування сайтів
21 червня у Верховній Раді внесли до порядку денного законопроект №6688 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері».
Що відомо
Народна депутатка від Блоку Петра Порошенка Ольга Червакова заявила, що законопроект дає можливість проводити позасудове блокування сайтів. Вона зазначила, що законопроект пропонує вважати частиною «технологічного тероризму» вчинення впливу на ухвалення рішень органами державної влади чи місцевого самоврядування.
«Службі безпеки України надається право без рішення суду за допомогою провайдера блокувати доступ до будь-якого інформаційного ресурсу. Підставою для цього може бути вже не тільки рішення суду, а й рішення прокурора, слідчого, погоджене з прокурором, або рішення РНБО. Штраф для провайдерів — 1% річного прибутку, у разі повторного — 5%», — додала Червакова.
Коментар Міністерства інформполітики
Читати більше новин в TelegramУ розмові з виданням «Заборона» заступник міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухин заявив, що він не хоче обговорювати цей законопроект, додавши, що «його [законопроект] не допрацювали». Також він наголосив, що у нього немає розуміння, які політичні сили просувають законопроект. Золотухин також вважає, що цей законопроект викличе громадський резонанс.
Наприкінці Золотухин додав, що він не має відношення до цього законопроекту.
Автори законопроекту
Іван Вінник (БПП), Дмитро Тимчук (Народний фронт) та Тетяна Чорновол (Народний фронт).
Реакція журналістів
Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко заявив, що це «нова атака на свободу слова». За його словами, якщо законопроект буде прийнято, то «без суду, без адвокатів, без слідчих дій в редакціях українців можна буде позбавляти доступу до «не таких» сайтів».
Читати більше новин в Telegram