Проїхався безкоштовно: Столичний зачепер отримав 50% опіків тіла
1 липня на станції «Київ-Волинський» за даху електрички «Київ — Фастів» впав підліток. Зачепер отримав 50% опіків тіла після своєї поїздки.
Під час руху на даху стався вибух. Хлопець впав на колію та просив про допомогу. Зачепера у важкому стані через 10 хвилин забрала «швидка». Через 5 хвилин електричка відправилась за маршрутом.
https://www.facebook.com/dtp.kiev.ua/posts/1073368996162326
Зачепери — це хто?
Зачепінг — спосіб переміщення, проїзд на автозчепах вагонів, поручнях та підніжках, на гальмівних майданчиках, та у відкритих кузовах, на міжвагонних буферах та розетках та на дахах поїздів чіпляючись за зовнішню арматуру вагона.
Читати більше новин в TelegramНавіщо вони це роблять?
Зачепінг зазвичай розглядається особами, що його практикують, як екстремальна розвага, або ж як вільний спосіб їзди при поїздці потягом куди-небудь, котрий в порівнянні з їздою у вагоні має низку переваг. Серед них: отримання задоволення від швидкості та процесу їзди, розширений огляд навколишньої місцевості, можливість заощадити на оплаті проїзду.
Звідки це пішло?
Явище проїзду на транспортних засобах назовні існувало до появи перших залізниць. Для деяких перших залізниць проїзд на дахах, підніжках та в вагонах відкритого типу був звичайним явищем. Згодом, внаслідок збільшення розмірів і швидкостей поїздів, для підвищення безпеки пасажирів практично всі пасажирські вагони стали випускати повністю закритими. При цьому проїзд назовні пасажирських поїздів як правило застосовувався тільки для безквиткового проїзду. У 19 столітті сам по собі проїзд поза межами салону потяга в багатьох країнах не вважався порушенням, проте таким був безквитковий проїзд.
З початку 20 століття в епоху появи і розвитку трамвайних ліній в містах Європи, у міру зростання населення трамваї в годину пік стали ходити переповненими. Це призвело до того, що ряд пасажирів, які не зуміли влізти в салон, стали практикувати зовнішню їзду на зчепах, підніжках і поручнях біля дверей вагонів, а іноді також забиралися на дах.
Покарання
Зачепінг на залізницях загального користування карається штрафом в розмірі від семи до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 119 до 255 гривень) відповідно до статті 109 Кодексу України про Адміністративні правопорушення. У метрополітенах Україні трейнсерфінг прямо не заборонено правилами користування, однак він зазвичай розцінюється як самовільне проникнення сторонніх осіб у виробничі приміщення (тунелі), що в свою чергу є порушенням і передбачає накладення штрафу, розмір якого також регулюється обласними кодексами про Адміністративні правопорушення.
Читати більше новин в Telegram