Штрафи та арешти: Рада посилила відповідальність за несплату аліментів
3 липня депутати Верховної Ради України проголосували за прийняття Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання», повідомляє прес-центр ВРУ.
Що відомо?
Новий закон посилює відповідальність за несплату аліментів та збільшує термін звернення і період, за який може бути стягнуто аліменти. Він зменшує сукупний розмір заборгованості за несплату аліментів до 3 місяців для призначення суспільно корисних робіт. У разі вчинення повторного адміністративного правопорушення, пов’язаного з несплатою аліментів, передбачене застосування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт на термін 240-360 годин.
Щодо осіб, які ухиляються від відбування адмінстягнення у вигляді суспільно корисних робіт, проектом пропонується встановити адміністративну відповідальність і передбачити покарання у вигляді адмінарешту строком до 10 діб, а в разі злісного ухилення — кримінальну відповідальність і передбачити покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 2 років.
Особи, які мають намір входити до складу уряду, а також обіймати посади заступників міністра чи реєструватися кандидатами у народні депутати і депутати місцевих рад, тепер повинні подавати заяви про відсутність заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини понад 6 місяців.
Читати більше новин в TelegramДокументом передбачається автоматизований арешт коштів боржника за виконавчим провадженням про стягнення аліментів в порядку, визначеному Міністерством юстиції за погодженням з Національним банком України.
Що ще?
Міністр юстиції України Павло Петренко повідомив, що «згідно з новим законом, мінімальний розмір аліментів збільшується до прожиткового мінімуму. Ще одна новація — якщо аліменти не сплачуються більше року, то їх розмір збільшується на 20%. Якщо борг понад 2 роки — на 30%, понад 3 роки — на 50%».
Також міністр додав, що «серед новацій другого пакету законодавчої ініціативи, що отримала назву «Чужих дітей не буває», є збільшення мінімального розміру аліментів, посилення санкцій проти боржників, європейська норма щодо виїзду дитини за кордон, податкові пільги за відповідальне батьківство».
Оподаткування аліментів від батьків-нерезидентів
Разом з цим ВР скасувала оподаткування аліментів від батьків-нерезидентів. Також включається до податкової знижки сума коштів, сплачених платником податків на доходи фізичних осіб на користь вітчизняних установ дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти для компенсації вартості здобуття освіти для такого платника або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.
Читати більше новин в Telegram