Читаєте зараз
Після 40 можна? Вчені визначили безпечні дози алкоголю для різного віку

Після 40 можна? Вчені визначили безпечні дози алкоголю для різного віку

Ilona Kivva
Автор:
  • Шкода алкоголю визначається не лише впливом на здоров’я, а й ризиками дій напідпитку: автомобільні аварії, самогубства чи вбивства.
  • Дослідники проаналізували всі дані і визначили оптимальну добову норму алкоголю для людей різного віку.

Вчені з Інституту показників здоров’я у Медичній школі Вашингтонського університету провели дослідження щодо впливу алкоголю. Для людей старше 40 років невелика кількість алкоголю може допомогти запобігти хворобам серця, інсульту та діабету.

Заборона розповідає про висновки американських науковців.


Вчені розповіли, кому і скільки можна пити

Вживання більше як 100 мм пива на добу для жінок та 40 мм для чоловіків віком до 40 років може бути шкідливим для здоров’я. Більш старші люди можуть дозволити собі випити трохи більше без негативних наслідків для організму, пише The Bloomberg.

Дослідники з Інституту показників здоров’я у Медичній школі Вашингтонського університету проаналізували ризик споживання алкоголю щодо 22 наслідків: серед них травми, серцево-судинні захворювання та рак. Для дослідження вони використовували дані за 2020 рік всесвітньої програми Global Burden of Disease Study, яка займається оцінюванням смертності чи втрати працездатності від основних захворювань, травм та факторів ризику.

Оптимальна добова норма алкоголю для людей різного віку*:

Читати більше новин в Telegram
  • чоловіки до 39 років — 10 мл вина, або 38 мл пива;
  • жінки до 39 років — 20 мл вина, або 100 мл пива;
  • люди віком від 40 років до 64 років — від 50 до 200 мл вина в залежності від стану здоров’я, або 187-750 мл пива;
  • люди від 65 років — 300 мл вина, або до 1.1 л пива. 

*Розрахунки на основі прикладу вина з 13% вмісту спирту та пиво з 3,5%.

«Наше повідомлення просте: молоді люди не повинні пити, але людям похилого віку може бути корисно вживати алкоголь у невеликій кількості. Хоча думати, що молодь утримаються від вживання алкоголю, можливо, нереалістично, ми вважаємо, що важливо повідомити останні дані, щоб кожен міг ухвалювати обґрунтовані рішення щодо свого здоров’я», — пояснила старший автор дослідження доктор Еммануела Гакідоу.

Вчені також прослідкували, що близько 1.34 мільярда людей у 204 країнах світу станом на 2020 рік вживали шкідливу кількість алкоголю. 59% тих, хто випив шкідливу кількість, були люди віком від 15 до 39 років. Три чверті зловживань припадає на чоловіків.

Раніше Заборона розповідала про революційне відкриття науковців з США, які виявили принципи, за якими серце може саме себе лікувати. Це відкриття дозволить покращити методики лікування серцево-судинних хвороб, зокрема серцевої недостатності.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій