США перекидають агентів ЦРУ з Афганістану. Нові терористи — в Китаї та Росії
- Сотні американських шпигунів уже вчать китайську мову та намагаються вербувати у свої мережі якомога більше китайськомовних людей.
- Одна з головних цілей американських агентів у Китаї — вивідування інформації про передові китайські технології, зокрема у сфері квантової науки.
- ЦРУ продовжить боротися з тероризмом, але увагу переорієнтовано на КНР та Росію.
Білий дім планує перекинути у Китай чимало агентів Центрального розвідувального управління (ЦРУ). В агентства відчутно поменшало роботи після виведення американських військ з Афганістану та ліквідації топтерористів з Аль-Каїди та Ісламської держави. Тож загострення між Вашингтоном та Пекіном довкола питання Тайваню змусило США вживати додаткових заходів, зокрема розширювати свою агентурну мережу.
Заборона розповідає про переорієнтацію ЦРУ на боротьбу з китайською загрозою.
США vs КНР: Вашингтон зашле шпигунів
Центральне розвідувальне управління США переорієнтовує свою діяльність з боротьби проти тероризму на Китай та Росію, пише Associated Press. Після виходу американців з Афганістану головним пріоритетом агентства стало намагання зрозуміти політику Пекіна та навчитися протистояти йому. На такому векторі активно наполягають і в американському Конгресі.
«Росія та Китай становлять набагато більшу екзистенційну загрозу. Терористичні групи не знищать американський спосіб життя… так, як це може зробити Китай», — заявив конгресмен-демократ від штату Колорадо і ветеран Афганістану Джейсон Кроу.
У Вашингтоні стурбовані зростанням політичних амбіцій Китаю. Пекін дедалі активніше втручається у соціально-політичне життя США, займається кібершпигунством і загрожує вторгненням на Тайвань, який для Вашингтона має стратегічно важливе значення. Відтак сотні працівників агентства вже переводять на посади пов’язані з Китаєм. Вони вчать китайську мову, культуру, звичаї та намагаються вербувати якомога більше китайськомовних людей.
Читати більше новин в TelegramОсобливо у Вашингтоні цікавляться інформацією про розвиток передових китайських технологій. Під керівництвом Сі Цзіньпіна КНР інвестувала трильйони доларів у квантову науку, штучний інтелект та інші технології, які, ймовірно, можуть порушити спосіб ведення майбутніх війн і структуру економіки. І для американців важливо не так ними заволодіти, як не дати самому Китаю їх використовувати.
Очевидно, на це потрібні колосальні гроші та ресурси, тож частина бюджету ЦРУ, виділеного на контртерористичну діяльність, буде перерозподілена. Але це не означає, що переслідування ісламістів та інших терористів припиниться. «Навіть якщо кризи, такі як вторгнення Росії в Україну, і стратегічні виклики, такі як загроза Китайської Народної Республіки, вимагають нашої уваги, ЦРУ продовжуватиме агресивно відстежувати терористичні загрози в усьому світі та співпрацювати з партнерами, щоб протистояти їм», — зауважив речник агентства Теммі Торп.
Боротьба з тероризмом: досвід ЦРУ
Після теракту 9/11 у Нью-Йорку та Вашингтоні доктрина Центрального розвідувального управління США була змінена — основні сили вирішили спрямувати на боротьбу з Аль-Каїдою та іншими ісламістськими організаціями. Це специфічний вид діяльності, який вимагає особливих навичок.
Агенти ЦРУ за усі ці роки значно удосконалили методи використання розвідданих і створення агентурних мереж. Це відіграло чи не ключову роль у переслідуванні та ліквідації конкретних терористів, наприклад, лідерів Аль-Каїди Усами бін Ладена та Аймана аль-Завахірі. Також ЦРУ має чималий досвід підготовки місцевих бойових формувань, як це було в Афганістані.
На думку колишнього старшого офіцера агентства Дугласа Вайза, усі ці навички будуть дуже корисними для протидії Китаю та Росії. Але треба бути готовим, що процес переорієнтування може бути непростим і потребуватиме багато часу.
«Переорієнтація агентства у бік більшого зосередження уваги на Китаї та Росії займе роки та вимагатиме як терпіння, так і визнання того, що потрібен час, щоб культура агентства змінилася. Протягом десятиліть ми займаємося боротьбою з тероризмом. Тож нам потрібен раціональний план, щоб зробити цю адаптацію якомога ефективнішою», — пояснив колишній спецагент.
Раніше Заборона розповідала про таємний візит директора ЦРУ Вільяма Бернса до Києва, який за місяць до нападу Росії на Україну попередив Володимира Зеленського про сценарії вторгнення.
Читати більше новин в Telegram