Близькі вбитого журналіста Павла Шеремета скаржаться на бездіяльність генерального прокурора України Юрія Луценка в справі про вибух, вчинений 2 роки тому, повідомляє УП. Дружина Шеремета – Олена Притула – вимагає визнати її потерпілою. Про це йдеться в скарзі, поданій адвокатом родини Шеремета Андрієм Мамалигою до Печерського районного суду Києва.
Що сталося?
20 липня 2016 року вранці в результаті вибуху машини загинув відомий журналіст Павло Шеремет. Авто вибухнуло на розі вулиці Богдана Хмельницького та Івана Франка навпроти ресторану МакДональдс у Києві. Машина належала керівнику «Української правди» Олені Притулі, але її в машині не було.
Що кажуть у ГПУ?
Слідство в справі про вбивство Шеремета не встановило в злочині ознак терористичного акту. Про це йдеться в поясненнях, які Генеральна прокуратура надала у відповідь на заяву редактора УП Олени Притули.
Читати більше новин в Telegram«Суб’єктивна сторона складу злочину за ст. 258 КК [«терористичний акт»] передбачає порушення громадської безпеки, залякування населення, провокацію воєнного конфлікту, міжнародного ускладнення, вплив на прийняття рішень чи вчинення або невчинення дій органами державної влади», – зазначили в ГПУ.
У ГПУ кажуть, що їхні співробітники з нагляду за СБУ вивчали кримінальне провадження й також не встановили підстав для кваліфікації вбивства як теракту.
Хто такий Шеремет?
Павел Шеремет народився і виріс у Білорусі. Прийшов у журналістику із банківської справи. Працював на Білоруському телебаченні та ОРТ. Через конфлікт із режимом президента Лукашенка, арешти та засудження до умовного строку, Шеремет переїхав в Росію, де працював на ОРТ. Був ведучим головної новинної програми Росії «Время». Останні 5 років Шеремет жив в Україні, працював журналістом в «Українській правді» та ведучим на різних каналах телебачення й радіо.