Україна здобула історичне золото на міжнародній Олімпіаді з шахів
- У 2022 році міжнародний шаховий турнір відбувся у Індії.
- Збірна України не зазнала жодної поразки за всі 11 раундів та випередила 162 команди.
- Головними суперниками на змаганнях були Індія, Казахстан, США та Грузія, яка навіть зрівнялася з нами балами в останньому раунді.
Жіноча збірна України здобула перемогу на міжнародній шаховій Олімпіаді-2022. Це друге в історії золото на змаганнях серед жінок. Перше українки вибороли у 2006 році.
Заборона розповідає про міжнародний шаховий турнір у Ченнаї.
Збірна України на шаховій Олімпіаді-2022
Українські шахістки випередили інші збірні на світовому турнірі, який проходив у індійському Ченнаї, та стали чемпіонками.
Від України виступали:
- Марія Музичук;
- Ганна Музичук;
- Анна Ушеніна;
- Юлія Осьмак;
- Наталія Букса.
Олімпіада проходила в 11 раундів серед 162 команд. Усі етапи українки здолали без жодної поразки: сім перемог та чотири нічиї.
Читати більше новин в Telegram«В останньому раунді Україна мала зіграти з Польщею — ще однією претенденткою на перемогу. Марія Музичук здолала Аліну Кашлінськую: на 35-му ході полька відмовилася продовжувати гру. А у заключній партії Анна Ушеніна дотисла польську шахістку Олівію Кьолбасу та принесла команду другу перемогу. Ще дві партії були зведені у нічию», — повідомляє Суспільне Спорт.
Індія тим часом поступилася у фіналі США, а Грузія обіграла Азербайджан і навіть зрівнялася з Україною у балах, але за додатковими показниками наша команда вибилася у лідери.
Підсумкові бали Олімпіади з шахів 2022:
- Україна — 18 очок;
- Грузія — 18;
- США — 17;
- Індія — 17;
- Казахстан — 17.
Це друга перемога для української жіночої команди в історії. Першу збірна здобула на Олімпіаді-2006. Двічі у змаганнях перемагали і чоловіки. Українська збірна у чоловічій секції вигравала турнір у 2004 та 2010 роках.
Раніше Заборона розповідала про Марину В’язовську, яка стала першою українкою, відзначеною медаллю Філдса. Нагорода ручається раз на чотири роки, щоб відзначити внески молодих науковців у розвиток математики, і вважається аналогом Нобелівської премії у сфері математики.
Читати більше новин в Telegram