Українські інженери створили бойовий підводний безпілотник Kronos
- Застосовані технології зробили субмарину практично невидимою для ворожої радіолокації.
- Вона має два режими керування — дистанційний (до 250 км) та пілотований.
- Човен здатен безперервно знаходитися під водою до 54 годин.
Легкий підводний човен Kronos оснащений шістьма новітніми електричними торпедами, які здатні вражати як ворожі катери та човни, так і використовуватися у якості протиторпедної оборони. Також субмарина може перевозити одночасно до 10 десантників. У разі необхідності, висадитися вони можуть прямо під водою.
Заборона розповідає про розробку українських інженерів.
Підводний човен Кронос: чим особливий
Кронос — гібридна субмарина компанії Highland Systems, яку заснувала українська команда на чолі з кандидатом технічних наук Олександром Кузнєцовим. Човен повністю електричний і може самостійно заряджатися під час руху.
Він підходить як для цивільних цілей, так і для військового застосування. Ба більше, корпус човна побудований з використання технології Stealth — це цілий комплекс заходів, які знижують помітність бойових машин у радіолокаційному та інших спектрах спостереження. Окрема увага приділена формі човна. Геометричні лінії та кути теж сприяють зниженню помітності та підвищують швидкість техніки. Також це допомагає зменшити розхід електроенергії під час роботи. Ще одна особливість — завдяки крилам по боках техніка може зависати на одному місці і триматися у такому положенні довгий час.
Човен може працювати як безпілотник або ж у режимі керування. Для управління достатньо одного оператора.
У дистанційному режимі керування підтримується на відстані до 250 кілометрів. Сигнал передається по зашифрованих каналах, що додатково убезпечує човен і робить його максимально ефективним для таємних операцій.
Субмарина може перевозити вантажі до 3.5 тонни та екіпаж. На борту одночасно можна розмістити до 10 десантників. Є можливість висадки бійців прямо під водою.
Короткі характеристики субмарини Кронос:
- ширина — 7.4 м;
- довжина — 9 м;
- висота — 2.2 м;
- швидкість під водою — 50 км/год;
- максимальна глибина занурення — 250 метрів;
- час перебування під водою — до 54 годин.
- швидкість на воді — 80 км/година.
Також на човен встановлюється до шести електричних торпед малих розмірів. Передбачені варіанти різних снарядів, але, найімовірніше, базовими стануть інноваційні торпеди Black Scorpion від компанії Leonardo, з якою Highland Systems веде перемовини.
Це легкі підводні ракети діаметром 12.7 сантиметрів і довжиною 110 сантиметрів. Вага однієї одиниці менша як 20 кілограмів. Детонація боєголовки відбувається двома способами:
- після влучання у ціль;
- із затримкою часу (спосіб дає можливість обрати момент вибуху).
Black Scorpion можна використовувати для ураження цілей, або у якості протиторпедного снаряду.
Раніше Заборона розповідала про перший у світі безпілотний літальний апарат із лазерним керуванням, створений у Великій Британії. Він абсолютно невразливий до протидронової зброї.
Читати більше новин в Telegram