Королева Єлизавета II робить свою першу в історії різдвяну трансляцію з Сандрінгем-хаусу, Норфолк, 25 грудня 1952 року. Фото: Fox Photos / Hulton Archive/Getty Images
Сьогодні значна частина Британії — але не вся країна — осиротіла: англійці дотримуються 10-денного трауру за королевою Єлизаветою ІІ, а в пабах Уельса та Ірландії святкують смерть обличчя англійського колоніалізму. Безперечно одне: королева була символом старого політичного світу; іконою стриманого стилю та декоруму; першопрохідницею, що робила обережні, перші для дворянства кроки — першою показала свою коронацію по телебаченню і стала одним з найпомітніших, хоча і не радикальних, прикладів боротьби за права жінок в архаїчному всесвіті монархії. Єлизавета ІІ була ровесницею великої історії: Друга світова, Черчілль, Суецька криза, британський неолібералізм, Залізна леді, Брекзіт, Covid-19. Її життя припало на війну, розпочату в серці Європи одним диктатором, і закінчилося, коли в центрі континенту зайнялася інша війна, розпочата ще одним безумцем. Заборона згадує біографію ХХ століття і королеви в фотографіях.
Редакція Заборони — незалежне українське медіа, яке не отримує гроші від політиків, держави чи олігархів.
Ми робимо якісну, неупереджену журналістику на суспільно значущі теми, і прагнемо доносити достовірну та прозору інформацію до читача.
Підпишіться на Заборону, щоб мати доступ до якісних і яскравих історій, розслідувань, експлейнерів і думок. Ви можете підтримувати нас щомісяця, річною сумою або зробити одноразовий внесок. Обирайте, як вам зручніше підтримувати Заборону, аби редакція продовжувала робити контент для вас.