Але є але: Болгарія продовжила програму безкоштовного житла для біженців з України
- Тимчасових переселенців з 24 лютого селили у міських готелях на три місяці.
- З 31 жовтня максимальний строк перебування в країні, який складав один рік, скасовано.
- Українці можуть оформити два види виплат.
Болгарія безстроково продовжила програму безкоштовного житла для українських біженців. Але у готелях, як було раніше, більше селити не будуть. Прихисток надаватимуть у державних установах: школах, спортзалах та інших подібних приміщеннях.
Заборона розповідає про рішення болгарського уряду.
Українці зможуть жити у країні ЄС необмежений термін
Країна з 24 лютого 2022 року запустила програму соціальної допомоги тимчасовим переселенцям з України. Так, людей селили у міських готелях на три місяці. Передбачалося, що за цей термін українці мають знайти роботу та постійне помешкання. Максимальний термін перебування у Болгарії загалом складав один рік. З 31 жовтня обидва обмеження по термінах скасували, пише The Sofia Globe.
Так, держава продовжить розміщувати українських біженців безкоштовно і скільки буде треба. Але із готелів їх мають переселити у державні заклади: школи, спортзали, пусті фабрики, переобладнанні під жилі зони тощо. Місцевій владі дадуть 15 днів, починаючи з 1 листопада, щоб переселити людей у відповідні приміщення.
«Тільки Болгарія та ще дві країни – Кіпр та Ірландія – надають такий захист на необмежений термін. З іншого боку, ми хочемо бути впевненими, що в наступних зимових умовах ці люди будуть розміщені у відповідних місцях і їм не доведеться переїжджати в суворі кліматичні умови», — сказав міністр внутрішніх справ Болгарії Іван Демерджієв.
Читати більше новин в TelegramЯкі виплати є для біженців з України в Болгарії
Українці, що оформили статус тимчасового захисту або статус біженця у країні, можуть оформити одноразову грошову допомогу у розмірі 375 левів [7030 грн за курсом НБУ на 1.11.2022] на людину, йдеться на урядовому порталі країни.
Для цього потрібно звернутися в Управління соціальної допомоги за місцем проживання (адреси на сайті).
Як документи потрібно взяти з собою (свої та членів родини, які претендують на допомогу):
- реєстраційну карту іноземця про одержання тимчасового захисту;
- український чи закордонний паспорт або інший український документ, що посвідчує особу;
- адресну карту іноземця (видається Управлінням з питань міграції при МЗС Болгарії або готелем, у якому проживаєте).
Заява заповнюється безпосередньо в Управлінні соцдопомоги. Відповідь має надійти впродовж 27 днів. Отримати гроші можна готівкою у поштовому відділенні або на картку, оформлену у будь-якому болгарському банку.
Також для українців передбачена щомісячна соціальна допомога та адресна допомога на опалення. Право на цю пільгу мають люди та сім’ї, доходи яких за попередній місяць нижчі від індивідуально визначеного мінімального доходу в країні та відповідають встановленим законодавством умовам. Подати заявку можна також у центрі соціальної допомоги.
Раніше Заборона розповідала про програму грошової допомоги українцям у Польщі. Можна отримувати по 700 або 600 злотих три місяці.
Читати більше новин в Telegram