Герасимов став командувачем війною в Україні: експерти пояснили, чому це програшна тактика
- Генерал вважається одним з ідеологів вторгнення РФ в Україну у 2014 році, а також визнаний причетним до Іловайської трагедії.
- Герасимов є також однією з головних фігур, які займалися плануванням повномасштабного нападу РФ у лютому 2022 року.
- Його ключовим завданням, ймовірно, є швидке зміцнення суттєво ослаблених російський військ.
Міністерство оборони Росії 11 січня 2023 року призначило Валерія Герасимова командувачем війною в Україні. Перестановка у вищому військовому командуванні може свідчити про зміну підходу Кремля до ведення бойових дій або ж про спробу підготувати новий масштабний наступ.
Заборона розповідає про ймовірні причини рішення про заміну Суровікіна.
Хто такий Валерій Герасимов
У 1990-х роках він служив Далекосхідному та Прибалтійському військових округах РФ, а у 1999 році був призначений начальником штабу Північно-Кавказького військового округу, пише BBC.
Під час Другої чеченської війни Герасимов командував частинами російської армії, які брала участь у бойових діях. У 2003 році був переведений у Далекосхідний військовий округ, де отримав догану за масову захворюваність солдатів. Пізніше також був командувачем військовими округами Санкт-Петербурга, Москви і Центральний військовий округ, що становить значну частину центральної Росії.
У 2005 році став начальником Головного управління бойової підготовки та служби військ ЗС РФ. Після призначення Сергія Шойгу міністром оборони Росії у 2012 році Герасимов став його першим заступником та начальником Генштабу ЗС РФ.
Читати більше новин в TelegramЙого також вважають одним із ідеологів вторгнення РФ в Україну у 2014 році. За рік до цього було опубліковано есе — так звана доктрина Герасимова — у якому викладено концепцію війни нового покоління.
«Схема така: Росія використовує соціальні мережі та приховане втручання, щоб настроїти населення країн проти власного уряду, застосовує економічні заходи, щоб зробити ці країни бідними, і, звісно, вдається до дипломатичного тиску, щоб обмежити коло друзів у противника. І після такого довгого та затяжного процесу невелика російська сила вторгнення переходить у наступ, надихаючи місцеве населення піднятися та здійснити переворот і привести до влади поступливого лідера», — описали концепцію у Defense Express.
Він також визнаний одним із винуватців масового вбивства під Іловайськом у 2014 році, коли російські військові обстріляли коридор, яким повинні були вийти з оточення українські воїни. Шевченківський районний суд Києва у 2015 році ухвалив рішення про заочний арешт генерала.
Герасимова також вважають однією з головних фігур, причетних до планування повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Суровікіна прибрали з посади командувача війною: причини
Міністерство оборони Росії 11 січня призначило Герасимова командувачем об’єднаного угрупування сил, яке бере участь у бойових діях в Україні. Він змінив Сергія Суровікіна, який обійняв цю посаду лише у жовтні минулого року. Останній став заступником генерала, йдеться в офіційній заяві відомства.
«Призначення Герасимова, ймовірно, спрямоване на підтримку запланованих рішучих військових зусиль Росії в 2023 році, ймовірно, для відновлення наступальних операцій. Можливо, Путін призначив його наступником серії командувачів театру для спостереження за великим наступом, який, ймовірно, помилково вважає здійсненним», — кажуть у Інституті вивчення війни (ISW).
Ймовірний наступ, на думку військових аналітиків, можуть планувати на двох напрямках:
- Луганська область — найімовірніший сценарій;
- з Білорусі на північ України.
Головним завданням Герасимова, вірогідно, є зміцнення російських сил перед атакою.
«Генерал навряд чи швидко відновить і реформує російське ведення війни в Україні для досягнення максималістських цілей Путіна. Російська командна структура, ймовірно, залишиться роздробленою без значної паузи для коригування ведення війни. Герасимов очолюватиме дезорганізовану структуру, уражену ендемічними, постійними та самопідсилювальними невдачами, які він сам значною мірою запустив у своїй початковій ролі перед вторгненням в Україну», — вважають у ISW.
З цим частково згодні й аналітики з британської розвідки, однак зазначають, що призначення Герасимова є суттєвою зміною підходу Путіна до ведення війни, яка ймовірно призведе до переосмислення стратегічних цілей.
«Більшість російських ультранаціоналістичних і військових блогерів дедалі частіше звинувачують Герасимова у поганому веденні війни. Навпаки, Суровікіна широко хвалили ця спільнота за його відстоювання більш реалістичного підходу. Оскільки тепер він є заступником командира, його авторитет і вплив майже напевно значно зменшені», — резюмували у британській розвідці.
Раніше Заборона розповідала про російського генерала Сергія Суровікіна і його програшу тактику ведення війни зі слів австралійського генерал-майора у відставці Міка Раяна.
Читати більше новин в Telegram