У Facebook і Instagram можуть скасувати одне з найбільш суперечливих правил цензури
- Соціальні мережі Meta забороняють публікувати оголені жіночі груди. Проти цієї заборони активно виступають знаменитості, серед яких Майлі Сайрус, Ріанна, Лена Данхем та Пенелопа Крус.
- Цензурування контенту у Фейсбуці та Інстаграм проводить автоматизована система, заснована на штучному інтелекті.
- В спеціальній Наглядовій раді зауважують, що критерії занадто розмиті.
Компанія Meta розглядає варіант скасування давньої заборони на публікацію оголених грудей. Вона існувала ще з моменту створення соціальної мережі, але офіційною стала тільки у 2015 році. Головна проблема полягає у тому, що цензура стосується виключно жіночих сосків, але не чоловічих. Хоча під бан нерідко потрапляють і топлес-фото трансгендерів.
Заборона розповідає про революційні зміни, які очікуються у Meta, а також про історію кампанії FreetheNipple.
Meta перегляне заборону на фото жіночих сосків
Наглядова рада компанії-гіганта у сфері соціальних мереж рекомендувала переглянути правила, які забороняють користувачам публікувати фото жінок з оголеними грудьми, йдеться в офіційній заяві.
Рада була створена у травні 2021 року, щоб вирішувати суперечки щодо модерації контенту в соцмережах. До неї увійшли журналісти, правозахисники, науковці та політики, серед яких: колишня премʼєр-міністерка Данії Хелле Торнінг-Шмідт, єменська правозахисниця і лауреатка Нобелівської премії миру 2011 року Тавакуль Карман і колишній головний редактор The Guardian Алан Русбріджер. Колегія має суто консультативні повноваження, однак суттєво впливає на кроки Meta щодо контенту.
«Обмеження та винятки з правил щодо жіночих сосків є заплутаними, особливо тому, що вони стосуються трансгендерних та небінарних людей. Винятки з цієї політики варіюються від протестів до сцен пологів, а також медичного контенту, у тому числі хірургії та поінформованості про рак грудей. Але і вони нечітко визначені. Відсутність ясності робить політику непрацездатною на практиці. Рекомендуємо визначити об’єктивні критерії, щоб до всіх людей ставилися відповідно до міжнародних стандартів прав людини», — кажуть у Наглядовій раді.
Читати більше новин в TelegramРішення стало результатом інциденту з публікаціями трансгендерної небінарної пари у Facebook (особистості не розкривають). У своєму профілі партнери запостили знімки, на яких позують топлес, але з прикритими сосками. Таким чином пара збирала гроші на операцію, однак автоматична система видалила дописи за порушення правил соціальної мережі. Після оскарження публікації зрештою повернули.
Meta має 60 днів, щоб публічно відповісти на рекомендації ради, тож остаточне рішення має бути оголошено до кінця березня 2023 року. При цьому речник компанії вже заявив, що Meta вітає рекомендації у цій справі, пише The Guardian.
«Ми постійно вдосконалюємо нашу політику, щоб допомогти зробити наші платформи безпечнішими для всіх. Ми знаємо, що можна зробити більше, щоб підтримати ЛГБТК+ спільноту, а це означає співпрацю з експертами та організаціями, що захищають ЛГБТК+, над низкою питань і вдосконаленням продуктів», — сказав він.
Більшість активістів та правозахисників підтримали ідею скасування цензури на соски, однак висловили побоювання, що система автоматизованої модерації вмісту не зможе відрізнити топлес-знімки від порно, особливо дитячого.
«Компаніям, які використовують штучний інтелект, важко ухвалити правильне рішення в будь-якому випадку. Наприклад, автоматизованій технології непросто визначити, хто дорослий топлес, а хто дитина топлес. ШІ може побачити різницю між дев’ятирічним і 26-річним підлітком, але як щодо 17-річного та 18-річного?», — висловила побоювання директорка з питань міжнародної свободи слова у Electronic Frontier Foundation.
#FreetheNipple: коротко про рух
Хештег з’явився у 2012 році після того, як режисерка Ліна Еско зняла фільм «Звільнити соски». Він розповідає про групу молодих жінок, які викривають подвійні стандарти та влаштовують протести за рівність. Під час зйомок у Нью-Йорку відбувалися реальні протести: жінки в рожевих балаклавах бігали Таймс-сквер топлес та розклеювали на стінах плакати FreetheNipple. Було кілька арештів, хоч у місті ще з 1980-х жінкам дозволено ходити з оголеними грудьми, пише Hyperallergic.
Режисерка активно просувала свій фільм у соціальних мережах, однак Facebook видаляв нібито занадто відверті кадри. Кампанія на підтримку кінострічки отримала широку підтримку в кампусах коледжів і з часом переросла у рух за право жінок публікувати оголені груди на рівні з чоловіками, адже їхні знімки соціальна мережа не банила.
Першими серед знаменитостей кампанію підтримали Ріанна, Майлі Сайрус і Лена Данхем, опублікувавши знімки своїх оголених грудей. А дочка Брюса Вілліса та Демі Мур — Скаут — взагалі пройшлася топлес вулицями Нью-Йорка.
У 2015 році художниця з Лос-Анджелеса Міколь Хеврон створила наклейки із зображеннями чоловічих сосків, які дозволені в Instagram, щоб користувачі могли накладати їх поверх власних і висміяти невідповідність.
Незабаром протестні акції набули міжнародного характеру. Групи Free the Nipple виникли по всьому світу. Так, у 2016 році стартував щорічний марш Звільни соски в Брайтоні та Звільни соски в Нью-Гемпширі. А у 2019 році асоціація Free the Nipple Fort Collins подала федеральний позов у США і виграла, надавши жінкам право ходити топлес у Вайомінгу, Юті, Колорадо, Нью-Мексико, Канзасі та Оклахомі.
Марш «Звільни соски в Брайтоні», 23 червня 2019 року. Фото: freethenipple/Instagram
Ще однією важливою перемогою стало відновлення в Instagram постерів до фільму «Паралельні матері» режисера Педро Альмодовара. Плакати до кінострічки створив художник Хав’єр Хаен. Він зобразив грудний сосок, обрізаний у вигляді заплаканого ока. Соціальна мережа неодноразово видаляла зображення, однак у кінцевому результаті правління публічно вибачилося перед творцями.
Раніше Заборона розповідала про цензурування трендового стрімінгового сервісу у країнах Перської затоки. Вони вимагають видалити увесь контент, що суперечить цінностям, зокрема про одностатеві стосунки.
Читати більше новин в Telegram