«Дональд Росія», зубожіння Гіркіна, стрип-шоу для залізничників та інші ШЗХ тижня
ШЗХ – скорочення трьох слів «що за хрінь». Так називається наша рубрика і наш щотижневий дайджест смішних, божевільних і абсурдних новин, які важно зрозуміти з точки зору здорового глузду, але вони є частиною нашої реальності. Представляємо новий випуск ШЗХ від Заборони.
«Дональд Росія»
Президент США Дональд Трамп під час зустрічі з генеральним директором корпорації Apple Тімом Куком назвав його «Тім Еппл». Американський лідер хвалив генерального директора за те, що Apple вкладається в економіку США, і закінчив промову словами: «Ми дуже цінуємо це, Тім Еппл».
... here's the president of the united states calling tim cook, ceo of apple, "tim apple." pic.twitter.com/RTc45RFm5e
— fake nick ramsey (@nick_ramsey) 6 березня 2019 р.
Сам президент ніяк не прокоментував конфуз. Треба зазначити, що Трамп і раніше допускав схожі обмовки – рік тому він назвав Мерилін Хьюсон, очільницю найбільшого в світі розробника і виробника озброєння і військової техніки Lockheed Martin, Мерилін Локхід.
Тім Кук під час зустрічі з Трампом не відреагував на дивне звернення, однак зробив це пізніше, замінивши у Twitter своє прізвище на логотип компанії.
Користувачів соцмереж розсмішила обмовка, і вони продовжили жартувати на цю тему, запропонувавши називати Білла Гейтса «Біллом Майкрософтом», Ілона Маска – «Ілоном Теслою». Деякі згадали скандал з приводу ймовірного російського втручання в американські вибори, назвавши президента «Дональд Росія» і «Дональд Змова».
Стриптиз для залізничників
У російському Волгограді в експлуатаційному вагонному депо «Максим Горький» вирішили відсвяткувати День захисника Вітчизни запросивши двох стриптизерок, пише Lenta.ru.
Відеозапис заходу був опублікований на YouTube 3 березня. Шоу, в якому брали участь дві професійні танцівниці в масках і костюмах кішок, відбувалося вдень у залі для нарад на тлі банера з написом «Експлуатаційне вагонне депо «Максим Горький» напередодні Дня захисника Вітчизни.
В ОАО «Российские железные дороги» такі дії назвали неприпустимим порушенням корпоративного кодексу ділової етики і тому планують покарати організаторів.
Кіт-клептоман
У британському місті Іпсвіч восьмирічний кіт на ім’я Тео, відомий за крадіжками речей, поцупив 25,7 фунтів (приблизно 883 гривні), повідомляє «Бі-бі-сі».
Тварина принесла своїй господині Рейчел Друе готівку, яку сусіди залишили молочнику в крамниці неподалік. З’ясувалося, що Тео заліз на прилавок і вкрав пакетик із грошима, поки у магазині нікого не було.
Господарі кота-клептомана повернули «награбоване» сусідам – разом із готівкою покупець залишив записку з іменем. Сім’я нещодавно переїхала в новий район, тому чоловік Рейчел зазначив, що це був «хороший» спосіб познайомити округ зі звичками вихованця.
Cat burglar steals milkman's money 😼https://t.co/dd9SmFg2hc pic.twitter.com/0ElNvQPCvC
— BBC News (UK) (@BBCNews) 5 березня 2019 р.
Про клептоманію Тео відомо з 2013 року. Він приносив додому м’які та різдвяні іграшки, поштовий каталог, зарядку від телефону, презерватив і навіть предмети одягу.
За словами біолога Роджера Табора, коти часто приносять додому знайдені речі як трофеї. На його думку, це відбувається через те, що тварину рано розлучили із матір’ю, і вона не навчилася полювати на справжню здобич.
Королева айсберга
В Ісландії 77-річну американку Джудіт Стренг віднесло в море на крижаній брилі. Як повідомляє ABC News, жінка подорожувала країною разом зі сином. Біля берега вони помітили крижану брилу в формі трону, і Стренг вирішила зробити фото.
«Я думала, що це буде кумедно. Знаєте, я завжди хотіла бути королевою. Можливо, це був мій шанс. […] До цього на ньому (на троні – авт.) всідалась одна дівчина, а також дві одночасно. Але я не так багато важу, так що брилі було легше зі мною поплисти», – розповіла мандрівниця.
My grandmother almost got lost at sea in Iceland today lmaoooo pic.twitter.com/osHrwTEkyr
— babygirl, u dont know (@Xiushook) 25 февраля 2019 г.
Коли жінка стала на брилу, до берега прибула хвиля і забрала крижаний трон у море. Стренг врятував капітан човна з Флориди, який перебував неподалік від місця інциденту. Історію мандрівниці почали активно обговорювати в соцмережах, а син відправив фото жінки онучці. До знімка він додав текст «королева айсберга».
Гра у згвалтування
У найбільшому в світі сервісі дистрибуції комп’ютерних ігор Steam з’явився анонс гри про зомбі-апокаліпсис із провокаційною назвою «Rape Day» («День зґвалтування»), головний герой якої може ґвалтувати і вбивати жінок. Відеогра спричинила різку негативну реакцію на тематичних форумах – багато користувачів вимагають не допустити її виходу.
Пізніше у Steam повідомили, що не випускатимуть Rape Day на своїй платформі. Минулого року компанія Valve, яка володіє сервісом, оголосила про зміну своєї політики щодо «дорослих ігор» і розповіла про намір видаляти із цифрового магазину Steam проекти, створені аби образити або «потролити» суспільство.
«Ми поважаємо бажання розробників самовиражатися, і мета Steam – допомагати їм знаходити аудиторію, але цей розробник вибрав тему і спосіб її зображення, які дуже ускладнюють це завдання», – пояснили у Steam своє рішення щодо Rape Day.
Проект є візуальною новелою, в якій гравць є соціопатом, що вчиняє сексуальне насильство над жінками під час зомбі-апокаліпсису. Покупцям обіцяють можливість приймати «злісні рішення», а також «ображати, вбивати і ґвалтувати жінок для просування по сюжету». Крім того, до переваг свого доробку творці зараховують наявність понад 7,000 слів тексту. Продукт був позначений як гра для дорослих, і побачити її можуть тільки зареєстровані користувачі, що прямо дали згоду на відображення подібного контенту. В описі є попередження, що гра містить сцени насильства, сексу без взаємної згоди, інцесту та некрофілії. За словами творців, до офіційного анонсу вже була видалена частина спірного контенту, на зразок «сцени вбивства дитини».
На офіційному сайті її автор нагадує, що зображення інших тяжких злочинів проти особистості, як от вбивства, вважається нормальним в іграх і книгах. За словами творця Rape Day, досліджень, які доводять зв’язок між насильством в іграх і рівнем реальної злочинності, не існує, а якщо деякі люди дуже вразливі, їм просто не варто грати у такі ігри.
«Ви не можете подумати про заборону насильства, вбивств і тортур у художній літературі. Більшість людей здатні відокремити авторську вигадку від реальності, а ті, хто не в змозі цього зробити, не повинні грати у відеоігри», – пояснюють розробники.
Зубожіння Гіркіна
Колишній ватажок терористичної організації «ДНР» Ігор Стрєлков (Гіркін) виставив на аукціон свою медаль за участь в анексії українського Криму Російською Федерацією.
Золота медаль «У пам’ять возз’єднання Криму з Росією в 2014 році» з профілем Володимира Путіна на аверсі та картою Криму на реверсі оцінена продавцем в один мільйон рублів. Відповідно до опису лота, нагорода вручалася Благодійним фондом святителя Василя Великого особам, які зробили найбільший особистий внесок у кримські події 2014 року.
Медаль має порядковий номер чотири, кому належать перші три – не повідомляється. Благодійний фонд Василя Великого був заснований російським підприємцем Костянтином Малофєєвим, якого Україна та Євросоюз звинувачували у фінансуванні проросійських сепаратистів на сході України через цю організацію. На сайті фонду немає згадок про те, що він видавав таку нагороду.
На своїй сторінці «ВКонтакте» російський диверсант і терорист підтвердив, що збуває медаль. «Продаю, оскільки маю матеріальні проблеми, які я не можу «залатати» наявними коштами. Особливого пієтету до нагороди ніколи не мав», – написав Гіркін. Він додав, що нагорода не є державною, а зображеного на медалі Путіна бойовик «відверто зневажає».
Читайте також: Чотирнадцятий апостол, Євробачення до побачення, ображені поп-артом та інші ШЗХ тижня
*ШЗХ – смішні, божевільні та трохи абсурдні новини у розділі «Шо за хрінь» (ШЗХ)
Підписуйтесь на наш телеграм – оперативно і коротко про важливе