Пхеньян заявив про випуск ядерної субмарини: що про неї відомо
Північна Корея спустила на воду свій перший оперативний тактичний ядерний підводний човен. Він стане частиною флоту, який патрулює води між Корейським півостровом і Японією, пише Reuters з посиланням на місцеві державні рупори.
Лідер закритої держави представив названу на честь історичної постаті Кіма Кун Ока субмарину як один із головних підводних наступальних засобів військово-морських сил КНДР. Збройні сили Південної Кореї заявили, що підводний човен не готовий до звичайних операцій і що є ознаки того, що Пхеньян намагається перебільшити свої можливості.
Аналітики кажуть, що судно, схоже, є модифікованим підводним човном класу «Ромео» радянських часів, який Північна Корея придбала у Китаю в 1970-х роках і почала виробляти всередині країни. За словами аналітиків, його конструкція з 10 люками пускової труби показала, що він, швидше за все, озброєний балістичними та крилатими ракетами. Але така зброя не додасть великої цінності потужнішим наземним ядерним силам Півночі.
«Коли ця штука буде розгорнута в полі, вона буде досить вразливою для протичовнової війни союзників. Тож я думаю, що з військової точки зору це не має великого сенсу», — сказав колишній урядовий експерт зі зброї США, який працює з проєктом 38 North у Вашингтоні Ван Ван Діпен.