Сидяча робота призводить до передчасної смерті: вчені розповіли, скільки треба рухатись
- Сидіння протягом 12 год/день збільшує ризик передчасної смерті на 38%.
- Довготривале перебування в такому положенні, наприклад, на роботі, може впливати на розвиток деменції.
- Навіть хвилини інтенсивної активності знижують ці ризики і допомагають покращити здоров’я.
Навіть кілька хвилин активності можуть значно знизити негативний вплив сидячої роботи на здоров’я. Якщо не має часу на тривалі тренування, варто перериватися на короткі зарядки чи ходити принаймні під час телефонних розмов. Є чітко визначений час, який варто приділяти активності, щоб запобігти ризику передчасної смерті.
Заборона розповідає про висновки вчених, щодо довготривалого сидіння.
Передчасна смерть: що впливає
Вчені виявили, що довготривале сидіння прямо впливає на ризик передчасної смерті. Шанси померти раніше збільшуються на 38% у людей, які проводять сидячи 12 годин на день, пише BMJ Journals.
«Сидіння негативно впливає на наше серце, а активність –– позитивно. Чим важче б’ється ваше серце, тим краще здоров’я вашого серця і тим воно сильніше… Печінка та енергетичні системи в м’язах сповільнюються, і [ми не можемо] спалити всю енергію з їжі, яку ми їмо. Отже, [тіло] гірше спалює енергію», – каже науковий співробітник Арктичного університету Норвегії Едвард Сагельв.
Малорухливість впливає на те, як організм переробляє цукор, а також на гормони, які відповідають за здоров’я кісток. Довготривале сидіння призводить і до неврологічних проблем: знижується приток крові до мозку і збільшується частота запалень. Інше дослідження, проведене в Університеті Південної Каліфорнії, показало, що сидіння більш ніж 10 год/день підвищує ризик розвитку деменції.
Читати більше новин в TelegramСидяча робота: поради, як більше рухатися
Науковці поки до кінця не з’ясували, скільки саме часу на день можна провести за сидячою роботою без шкоди для здоров’я. Однак радять якомога більше рухатися.
Допомогти з наслідками довготривалого сидіння допоможуть фізичні вправи. Навіть короткочасна зарядка позитивно впливає на здоров’я серця.
Доведено, що людям, які більшу частину дня проводять сидячи, для зниження ризику передчасної смерті на 30% необхідно займатися фізичними вправами принаймні 40 хв/день. Кількість вправ повинна бути прямопропорційна кількості часу, який людина проводить у такому положенні. Для прикладу, тим, хто зайнятий сидячою роботою понад 6 год/день, необхідно займатись щонайменше 5 хвилин.
Збільшення активності — чи не єдиний вихід для зменшення негативних наслідків. Не всі можуть докорінно змінити свій спосіб життя, або місце роботи, тому вчені радять:
- використовуйте нагадування постояти чи порухатись через певний проміжок часу;
- використовуйте будь-яку нагоду для руху та активних розваг;
- краще відпочивши, ви матимете більше сил на активності;
- намагайтеся стояти під час робочих зустрічей та ходіть під час телефонних розмов;
- займайтесь домашніми справами, якщо дозволяє час — хвилина легкої активності дорівнює 7 хв помірної;
- Збільшуйте навантаження чи інтенсивність вправ, якщо бракує часу (але не захоплюйтеся. Перенавантаження також шкідливе);
- можна використовувати високі столи для роботи.
«Ключ полягає в тому, щоб не просто скоротити час сидіння, але й сприяти здоровому способу життя через постійну фізичну активність. Займайтеся регулярними аеробними вправами, силовими тренуваннями та розтяжкою. Обов’язково також робіть короткі перерви та зберігайте правильну поставу, коли ви сидите», –– підсумував лікар фізичної терапії Джон Галлучі.
Раніше Заборона розповідала про нові висновки вчених щодо деменції: у групі ризику люди з синдромом дефіциту уваги з гіперактивністю.
Читати більше новин в Telegram