Підключення генератора: як зробити використання максимально безпечним
- Кабінет міністрів у 2023 році спростив ввезення генераторів з-за кордону. Тепер для таких товарів не потрібна декларація про відповідність.
- Найпростіший спосіб безпечного використання — під’єднати до генератора подовжувач і так включити потрібні електроприлади.
- Перед заправкою електростанції їй потрібно дати охолонути, інакше паливо може спалахнути.
Попит на генератори у 2023 році може знову зрости, враховуючи досвід осінньо-зимового періоду 2022-23 років. Підключати електростанції потрібно правильно. Інакше корисний пристрій може не лише спричинити вихід з ладу обладнання та домашньої електропроводки, а й стати причиною пожежі.
Заборона розповідає про правила використання паливних мініелектростанцій.
Енергообладнання: як ввезти в Україну з листопада-2023
Український уряд 17 листопада 2023 спростив ввезення в Україну енергетичного обладнання. Це стосується генераторів і трансформаторів.
Так, Кабмін призупинив дію шести технічних регламентів, які застосовували під час ввезення і продажу енергетичного обладнання. Тепер для низки таких товарів не потрібна буде декларація і маркування про відповідність.
Декларація відповідності — документ, що видається постачальником або виробником. Він засвідчує, що продукція (послуга) відповідає певним вимогам.
Читати більше новин в TelegramНаціональний знак відповідності застосовується для маркування продукції, яка відповідає певним технічним регламентам з підтвердження відповідності. Це єдиний знак, що свідчить про відповідність загальнообов’язковим вимогам безпеки, які діють в Україні.
Генератор: як правильно підключити
У разі під’єднання електростанції до внутрішнього живлення будівлі пер за все потрібно від’єднатися від зовнішніх електромереж. Якщо цього не зробити, то при відновленні подачі електрики може статися коротке замикання, пожежа та інші непередбачувані наслідки. Тобто треба спочатку відключити автомати на ввідному щитку або викрутити плавкі запобіжники (пробки), пояснили в Державній інспекції енергетичного нагляду.
«Якщо у будинку часто відключають електрику, краще під’єднати генератор до внутрішньої мережі через перекидний рубильник або систему автоматичного включення резерву (АВР). Встановлення має здійснюватися виключно за інструкцією виробника. Звертаємо увагу на те, що рубильник або АВР повинен знаходитися в схемі мережі будівлі після лічильника та ввідного автоматичного вимикача», — кажуть у інспекції.
Важливо! Роботи з приєднання електростанції до мереж будівлі мають виконувати спеціалісти.
Також важливо враховувати пропускну здатність розетки, до якої під’єднують генератор. Як правило, вона витримує не більше 3.5 кВт, а потужність електростанції може бути значно вищою. Тому перед підключенням важливо перевірити параметри розетки (10А — 2.2 кВт або 15А — 3.5 кВт). Наслідком перевищення максимального навантаження може стати коротке замикання в електричній проводці та пожежа.
Правила безпеки: що не можна робити з генераторами
Будь-яка електростанція є об’єктом підвищеної небезпеки та потребує дотримання належних умов експлуатації. Ось загальні вимоги використання генераторів:
- інструкція від виробника з експлуатації електростанції є обов’язковою до виконання;
- генератори не можна використовувати в багатоквартирних будинках (навіть на балконі);
- електростанції можна встановлювати тільки на відкритому повітрі не менше ніж за 6 м від вікон, дверей або гаражів, а відстань до стін та іншого обладнання має бути більша за 1 метр;
- генератор має бути сухим, для цього його потрібно захистити від опадів та підтоплень. Якщо торкнутися мокрого генератора або підключених до нього приладів, можна отримати ураження струмом;
- перед заправкою електростанції їй потрібно дати охолонути, інакше паливо може спалахнути;
- забороняється зберігати запас бензину поряд із генератором.
Раніше Заборона розповідала про велику програму яка діє у восьми регіонах країни. Українці можуть подати заявки на часткове відшкодування коштів за придбання генераторів.
Читати більше новин в Telegram