Гроші, лікування, житло і не тільки: які пільги можуть отримати УБД у Києві
- В столиці передбачена грошова та пільгова допомога захисникам України. Низка послуг доступна не тільки ветеранам, а і їх сімʼям.
- Фінансову допомогу можна отримувати раз на рік або кожен місяць.
- Для отримання пільг необхідно звернутись до органів соціального захисту населення.
Захисники зі статусом учасника бойових дій можуть розраховувати на співфінансування житла або компенсацію вартості лікування. Водночас воїни, які отримали інвалідність, мають право на виплати та навіть на допомогу із купівлею машини. В останньому випадку існує кілька умов.
Заборона розповідає про допомогу захисникам і захисницям, яку можна оформити у Києві.
Грошова допомога ветеранам в Києві: хто претендує
Столиця України пропонує низку пільг та виплат. Кошти регулюються цільовими програмами «Турбота. Назустріч киянам», а також «Підтримка киян — Захисників і Захисниць України», яку затвердили 2023 року, пише Вечірній Київ.
Фінансова допомога для киян зі статусом УБД може бути двох видів:
- щорічна;
- місячна.
Щорічну виплату можуть отримати особи з інвалідністю І та ІІ групи, а також члени родин загиблих захисників (батьки, дружини/чоловіки та діти, які навчаються у закладах професійно-технічної або вищої освіти, але до 23 років.
Читати більше новин в TelegramРозмір допомоги наступний:
- для сімей загиблих захисників — 30 000 грн;
- для інвалідів І групи — 30 000 грн;
- для інвалідів ІІ групи — 20 000 грн.
Щомісячні виплати у 2023 році складали 10 465 грн. На них можуть розраховувати члени сімей загиблих УБД:
- непрацездатні батьки;
- непрацездатні дружини/чоловіки;
- повнолітні діти з інвалідністю I, II, III групи.
За допомогою необхідно звернутись до органів соціального захисту населення (районних управлінь праці та соціального захисту населення) за місцем реєстрації. Серед іншого, необхідно мати документ, що підтверджує статус учасника бойових дій.
Лікування, житло та компенсації: пільги для УБД
Також Київ повинен компенсувати витрати на лікування учасників бойових дій. Для отримання коштів необхідно мати документи від лікаря, а також, щоб процедури були повʼязані із лікуванням травм, отриманих під час захисту України.
Клініка має бути державною або комунальною. На стаціонарі, лікуючись від поранення, УБД можуть отримати кошти на медичні препарати, а також протезування. Пільга надається також і членам сімей загиблих захисників.
Крім цього, діти учасників бойових дій до 14 років мають отримувати путівки на оздоровлення у супроводі дорослого. А діти загиблих воїнів мають право на відпочинок до 18 років.
Також доступна програма співфінансування житла. Так, захисники можуть купити квартиру, сплативши 50% вартості за кожен кв. метр.
Щоб купити помешкання по програмі співфінансування необхідно:
- встати в чергу квартирного обліку у місті Києві державній адміністрації за місцем проживання та реєстрації;
- подати заяву про включення до Списку осіб, які можуть придбати житло на умовах співфінансування. Після цього з бюджету виділять кошти на реалізацію програми;
- подати до Департаменту будівництва та житлового забезпечення заяву про намір укласти договір на придбання житла на умовах співфінансування.
Існує і компенсація за придбання автомобіля. Особи з інвалідністю I та II групи, які отримали ушкодження, що призвели до необоротної втрати верхніх та/або нижніх кінцівок (їх частин), можуть розраховувати на повернення до 95% вартості автомобіля.
Важливо! Машина має бути новою, а ціна на неї не перевищувати 180 прожиткових мінімумів (один — 2 920 грн), тобто станом на 2024 рік — 525 600 гривень.
За інформацією щодо пільг, допомоги та послуг можна звернутись за посиланням або за номером 0 800 300 633.
Раніше Заборона розповідала про виплати для ВПО. Їх значно скоротять з 1 березня 2024 року, виплати автоматично продовжать тільки трьом категоріям внутрішньопереміщених осіб.
Читати більше новин в Telegram