Вчені виявили неочікувану загрозу від пластику (ви здивуєтеся)
- Фталати — це пластифікатори, які містяться у харчовому пластику. Їх додають, щоб зробити матеріал більш гнучким.
- Елементи, на кшталт DEHP, DiDP, DnOP, DiNP можуть впливати на вагітність.
- Токсичні пластифікатори призвели до 57 000 випадків передчасних пологів у США тільки за 2018 рік.
Дослідження показало, що фталати можуть впливати на функціонування плаценти, викликаючи запалення та спричиняючи передчасні пологи. Щоб обмежити вплив токсичних пластиків, учені радять кілька заходів, один із яких — уникати пластикових продуктів з маркуванням «3» (PVC).
Заборона розповідає про нове дослідження негативного впливу пластику на організм.
Харчове пакування: у чому небезпека
Вчені вже знали, що хімічні речовини під назвою фталати, які містяться у харчовому пластиковому пакуванні та засобах особистої гігієни, токсичні. Нове дослідження науковців із США показало, що ці сполуки можуть бути причиною збільшення кількості передчасних пологів у вагітних, пише CNN.
Річ у тім, що фталати можуть впливати на функціонування плаценти, органу який є джерелом кисню та поживних речовин для малюка. Ці речовини також можуть бути причиною запалення, що призводить до передчасних пологів.
Щорічно світ споживає близько 8.4 млн метричних тонн фталатів та інших пластифікаторів (розчинників, що утворюють разом з використовуваним матеріалом гелі). Їх додають споживчих товарів, щоб зробити пластик більш гнучким. Він часто міститься в дитячих іграшках, засобах особистої гігієни (милі, лаках для волосся та лаках для нігтів), а також в багатьох інших товарах.
Читати більше новин в TelegramВиробники на застереження уряду щодо фталата DEHP відповіли новими видами сполук, як-от ди-ізодецилфталат (DiDP), ді-н-октилфталат (DnOP) і діізононілфталат (DiNP). Щоб дізнатись чи безпечні вони, у вчених можуть піти роки досліджень та значні гроші.
«Чому ми думаємо, що можна внести дуже незначну зміну в молекулу, яку ви виробляєте, і організм не відреагує, так само як і раніше? Фталати повинні регулюватися як клас (хімічних речовин). Багато з нас роками намагалися щось зробити з цього привод», — заявляє токсиколог та колишній директор Національного інституту гігієни навколишнього середовища Лінда Бірнбаум.
Передчасні пологи: небезпека фталатів
У дослідженні вчені проаналізували дані зразків сечі матерів з 69 пунктів у різних штатах. В результаті 5006 з них містили різні типи фталатів. Також аналіз показав, що нові речовини DiDP, DnOP та DiNP в результаті були навіть токсичнішими. Була необхідна менша доза цих сполук, щоб негативно вплинути на вагітність.
Пологи вважаються передчасними, якщо вони відбуваються на строку до 37 тижня вагітності. Повноцінними вважаються 40 тижнів. Те, що життєво важливі органи можуть бути не повністю розвиненими, ставить життя дитини під загрозу. Немовлята може бути потрібна госпіталізація, щоб допомогти дихати та розв’язувати проблеми з серцем, травленням і мозком або імунною системою. Згодом у дітей є шанс появи проблем із зором, слухом, зубами, а також затримки інтелектуального розвитку.
«Дослідження показують, що найбільший зв’язок із передчасними пологами пов’язаний з фталатом, який міститься в харчовому пакуванні під назвою ді(2-етилгексил) фталат, або DEHP. У нашому новому дослідженні ми виявили, що DEHP і три подібні хімічні речовини можуть бути причиною від 5% до 10% усіх передчасних пологів у 2018 році. Це може бути однією з причин зростання статистики», — сказав провідний автор дослідження, доктор Леонардо Трасанде.
5-10% передчасних пологів у 2018 році в США — це майже 57 000 випадків. Це принесло збитків на майже $4 мільярди.
Вчені вважають, що ризик передчасних пологів може бути навіть більшим ніж стверджується, оскільки досліджувались окремі фталати, а протягом дня людина контактує з більше ніж одним видом цієї сполуки.
Щоб мінімізувати вплив фталатів на організм вчені радять кілька кроків:
- зменшивши пластиковий слід завдяки використанню залізних або скляних контейнерів.
- уникати розігрівання в мікрохвильовій печі їжі та напоїв у пластику, включаючи дитячі суміші;
- не кладіть пластик у посудомийну машину, тому що тепло може спричинити вимивання хімікатів;
- уникайте пластик із кодом переробки «3» (PVC). Він зазвичай містить фталати.
Раніше Заборона розповідала про пошуки вченими мікропластику в їжі. Виявилось, що він містився у 88% досліджених проб білків різного походження.
Читати більше новин в Telegram