Читаєте зараз
Neuralink вживила мозковий чип вже другому пацієнту: навіщо взагалі потрібні пристрої

Neuralink вживила мозковий чип вже другому пацієнту: навіщо взагалі потрібні пристрої

Ilona Kivva
Автор:

Компанія Neuralink успішно імплантувала мозковий чип вже другому пацієнту. Він був розроблений, що дати паралізованим людям можливість використовувати цифрові пристрої за допомогою сили думки, заявив Ілон Маск. 

Neuralink знаходиться в процесі тестування пристрою, однак він вже дозволив першому пацієнту грати у відеоігри, переглядати Інтернет, публікувати пости в соціальних мережах і рухати курсором на своєму ноутбуці.

Ілон Маск надав небагато подробиць про другого учасника програми, але сказав, що у людини була травма спинного мозку. За його словами, 400 електродів імплантату в мозку другого пацієнта працюють. Neuralink повідомила раніше, що загалом імплантат компанії використовує 1 024 електроди. 

Бізнесмен не зазначив, коли саме прооперували другого пацієнта, але додав, що у 2024 році Neuralink імплантує свої чипи ще вісьмом пацієнтам у рамках своїх клінічних випробувань.

Пристрій являє собою мікроелектроди діаметром у 5 мікрон (0.0005 сантиметрів), які оперативним шляхом вшиваються у сіру речовину.

Вони утворюють зв’язки з навколишніми нейронами та забезпечують вибірку електричних випромінювань мозку з високою роздільною здатністю. Ці імпульси перетворюються на цифровий код, який може зчитати комп’ютер. Він формується в залежності від того, що прагне зробити власник імпланту, наприклад, рухати курсором у відеогрі, як у випадку експерименту з мавпою.

Мета розробки — дозволити людям з інвалідністю, пов’язаною з травмами мозку, говорити чи рухатися за допомогою декодування мозкової активності. Чіп також може стати дієвим інструментом для відновлення зору.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій