Читаєте зараз
Переговори США і РФ у Ер-Ріяді 18 лютого: що відомо

Переговори США і РФ у Ер-Ріяді 18 лютого: що відомо

Ilona Kivva
Автор:

У Саудівській Аравії 18 лютого стартували переговори делегацій Сполучених Штатів та Росії.

Напередодні в столицю Ер-Ріяд прилетіли міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров і помічник президента в міжнародних справах Юрій Ушаков. Також у країні перебуває голова Російського фонду прямих інвестицій Кирило Дмитрієв.

Від Штатів прибули держсекретар Марко Рубіо, радник президента з нацбезпеки Майк Волц і спецпосланець із Близького Сходу Стів Віткофф.

Київ не бере участі у переговорах. 

«Україна про це нічого не знала. Україна розцінює будь-які переговори про Україну без України як безрезультатні. Ми не можемо визнавати… жодних угод про нас без нас», — заявив напередодні Володимир Зеленський.

Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс сказала, що не вважає, що зустріч американських і російських посадовців слід розглядати як переговори щодо України. 

При цьому вона додала, що Дональд Трамп доручив офіційним особам ефективно продовжити телефонну розмову, яку він провів минулої середи з Володимиром Путіним (після якої і було оголошено про перемовини).

Водночас помічник президента Росії Юрія Ушакова казав, що в Ер-Ріяді обговорюватимуть перспективи початку двосторонніх переговорів між РФ і США «щодо української кризи». 

«Переговорити питання про відновлення нормальних відносин, обговорити питання початку можливих переговорів в Україні, а також обговорити перспективи контактів на найвищому рівні — три завдання», — заявив він.

Зустріч тривала 4.5 години. За словами речниці Держдепартаменту Теммі Брюс, США та Росія на зустрічі домовилися створити переговорні групи щодо припинення війни в Україні.

Також домовились усунути «подразники» в американсько-російських відносинах і закласти основу для майбутньої співпраці з питань, що становлять взаємний геополітичний інтерес, а також «історичних економічних та інвестиційних можливостей, які з’являться в результаті успішного завершення війни в Україні».

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій