Уже 7 років на сході України триває війна з Росією. Бойові дії принесли багато горя місцевим жителям, продовжують травмувати людей і часто роблять їхнє життя нестерпним. Фотограф Євген Малолєтка, який із березня 2020-го документує пандемію коронавірусу в Україні, на прохання Заборони проїхався по Луганській області, щоби дізнатися, як пандемія зачепила регіон.
Проблеми недореформованої медичної системи та браку персоналу в лікарнях Луганської області стоять дуже гостро. На станції швидкої допомоги в Сєвєродонецьку залишилося дуже мало лікарів. Основна частина роботи падає на плечі фельдшерів.
Лікарка-педіатр Вікторія Коряк зараз завідує відділенням для хворих на коронавірус у Станиці Луганській. Вона сама щойно перенесла ковід у важкій формі та згадує про хворобу з жахом. Їй не хочеться пускати нас до «червоної зони». Коряк каже, що для неї страшніше перебувати у відділенні, ніж потрапити під обстріл.
«При обстрілі шанс є, при короні шансів немає», — каже лікарка.
У міській лікарні Сєверодонецька завідувач інфекційного відділення Борис Шишин зізнається, що воно вщент заповнене ковідними хворими. Пацієнтів з іншими патологіями доводиться розселяти по інших палатах і корпусах лікарні.
«У лікарні 640 ліжок. І ми можемо їх усі відвести під ковідних хворих, але працювати там буде нікому! — пояснює він. — Лікарів-інфекціоністів усього троє. На 600 осіб неможливо втрьох працювати».
Сподобався матеріал?
Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій
Редакція Заборони — незалежне українське медіа, яке не отримує гроші від політиків, держави чи олігархів.
Ми робимо якісну, неупереджену журналістику на суспільно значущі теми, і прагнемо доносити достовірну та прозору інформацію до читача.
Підпишіться на Заборону, щоб мати доступ до якісних і яскравих історій, розслідувань, експлейнерів і думок. Ви можете підтримувати нас щомісяця, річною сумою або зробити одноразовий внесок. Обирайте, як вам зручніше підтримувати Заборону, аби редакція продовжувала робити контент для вас.