З 21 серпня 2021 року в Україні проходить прайд-місяць. Заборона як головний інформаційний партнер KyivPride взяла на себе місію детально висвітлювати події цього важливого для кожного з нас заходу.
Отже все, що вам потрібно знати — новини, анонси, оголошення, коментарі та мультімедіа, — ви зможете знайти у зручному форматі прямо тут і зараз.
Діліться оновленнями у соцмережах, ставайте разом з нами пліч-о-пліч на захист рівноправ’я!
Марш Рівності: час початку, місце зустрічі, умови участі
19 вересня об 11:00 у Києві відбудеться Марш Рівності 2021 від КиївПрайду — традиційна правозахисна хода за права людини для ЛГБТ+ спільноти.
Тема цьогорічного КиївПрайду: «Країна для всіх. Закони для життя. Держава для безпеки». Це перший Марш Рівності, який має політичні вимоги до чинної влади у вигляді Маніфесту, який підписали громадські організації, благодійні фонди та представники політичних сил.
Цьогорічне гасло КиївПрайду — «Пліч-о-пліч на захист рівноправ’я». «Ми кажемо, що не збираємося терпіти злочини на ґрунті ненависті, що хочемо рівних прав із усіма громадянами та громадянками України і що час для змін завжди «зараз», а не «потім». Права людини, її життя та здоров’я завжди на часі», — пояснює Ленні Емсон, директор ГО «КиївПрайд».
У рамках ПрайдМісяця також було презентовано відео до Маршу Рівності, в якому за допомогою зображення рук розказано персональні історії.
«У відео зображено лише руки героїв_їнь. За власниками цих рук не визначити статі, гендерної ідентичності чи орієнтації, а лише можна визначити вектор бачення особистості. Необов’язково бачити наші обличчя, щоб почути, що ми хочемо сказати. Цей акцент важливий, бо цими руками ми творимо історію. Захищаємо нашу країну. Рятуємо життя і душі близьких. А також стоїмо пліч-о-пліч у боротьбі за свої права та майбутнє», – розповів Максим Потапович, смм-менеджер ГО «КиївПрайд» та продюсер відео.
Відео «Пліч-о-пліч на захист рівноправ’я» знаходяться за цим посиланням.
Точки входу на Марш Рівності 2021:
1. Перетин вулиць Миколи Лисенка та Богдана Хмельницького біля Театру Опери та балету.
2. Із вулиці Володимирської з боку метро «Золоті ворота».
ПІДХОДУ З «ТЕАТРАЛЬНОЇ» НЕ БУДЕ. Рекомендується підхід із «Золотих воріт» і перехід з «Театральної» на «Золоті ворота». «Театральна» буде закрита на вхід і вихід.
Вхід: 9:30–11:00. Після 11:00 вхід на Марш буде закрито.
Обов’язково бути в масці і мати при собі документ, що засвідчує особу.
Заборона та KyivPride запрошують на воркшоп
8 вересня, 2021
У суботу, 11 вересня, в Києві відбудеться ярмарок дружніх бізнесів та організацій. Єдина велика локація збере однумців для творчих майстер-класів, серйозних обговорень, корисних знайомств та просто класного відпочинку.
Вхід безкоштовний, але за попередньою реєстрацію.
Серед учасників: Global Inclusion Online Forum, магазин @veselka.chick, журнал Стоунволл, бренд блокнотів Zakrtka, КНП «Київський міський центр крові», «Україна без тортур», Ukrainian Bears, Точка опори ЮА – NGO Fulcrum UA, Клуб Еней, LOVESPACE, Lush Ukraine, SAFOR Ukraine, TERGO, HealthJoy та інші цікаві організації, бренди, художники_ці та митці_сткині!
Розклад презентацій, семінарів та майстер-класів:
12.00 – 13.00. Майстер-класи з Lush Ukraine: «Зроби бомбу для ванни сам_а» та «Зроби піну для ванни сам_а» (кількість учасників_ць обмежена! Реєструйтеся чим скоріше!).
12.00 – 12.30. Громадська організація Клуб Еней представляє воркшоп «Надівай чоловічий презерватив правильно!».
12.30 – 14.00. «Культура згоди та безпека» — лекція від Марі Омельки.
14.00 – 15.30. Велика дискусія за участю флагманів ІТ-бізнесу, представниці ЛГБТ+ руху з Канади та українських компаній «ЛГБТ+ в бізнесі та на робочому місці».
15.30 – 17.00. Психотерапевтична сесія від Катерини Камшеко (кількість місць обмежена! Реєструйтеся завчасно!).
15.30 – 16.30. «Як писати про ЛГБТ+» — майстер-клас від ГО Заборона.
16.30 – 18.00. Презентація виставки: «Поза реальністю: деякі спостереження з досвіду ЛГБТ+ в Україні».
Місце проведення буде повідомлено після реєстрації та за день до події. Організатори просять перевіряти телеграм та електронні скриньки, у тому числі папку «Спам».
КиївПрайд оголосив пакет вимог до української влади
3 вересня, 2021
Верховна Рада України під час осінньої сесії має прийняти урядовий законопроект №5488, яким передбачено встановлення відповідальності за злочини, мотивовані нетерпимістю.
Така умова стала одним з основних пунктів в Маніфесті Маршу Рівності — 2021. Документ увібрав у себе ключові пропозиції щодо забезпечення в Україні громадянської рівності для ЛГБТІ+1 та інших соціальних верств та складається з восьми пунктів.
3 вересня Маніфест КиївПрайду підписали 15 громадських організацій з числа тих, які очолюють суспільний рух за рівність без розрізнення за ознаками сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності (СОҐІ). Він залишається відкритим для підписання всіма зацікавленими організаціями громадянського суспільства. Після ПрайдМісяця, який 19 вересня завершиться Маршем Рівності, документ буде передано до відповідних органів влади для офіційного реагування та впровадження на практиці всіх висловлених у ньому вимог.
«Цим Маніфестом ми завчасно відповідаємо на незмінне питання: «Навіщо ви виходите на Марш?» Маніфест покликаний сконцентрувати увагу наших партнерів_ок із влади на першочергових кроках щодо встановлення правової рівності для всіх соціальних груп, у тому числі й ЛГБТ+», — повідомив під час брифінгу Ленні Емсон, голова Оргкомітету КиївПрайду-2021.
Учасники_ці Маршу Рівності вимагатимуть перезапуску реформи правоохоронної системи, визнання в Україні цивільних партнерств між людьми однієї документальної статі та прямого врахування ознак СОҐІ в багатьох галузях правового регулювання.
Документ відкритий до підписання.
Здай кров — допоможи своїй країні: 28 серпня можна стати донором разом з KyivPride
27 серпня, 2021
У суботу, 28 серпня 2021 року, в Київському міському центрі крові усі охочі можуть здати кров та її компоненти.
Організатори KyivPride закликають усіх доєднатися до марафону здачі крові «ЛГБТ+ рятують світ: допоможи своїй країні». Він проходить в рамках прайд-місяця, що розпочався 21 серпня.
Зробити цю добру справу можна 28 серпня в будь-якому пункті донорства. Дуже радимо ознайомитися з Пам’яткою донора та дізнатися рекомендації лікарів.
Нагадаємо, що з 2005 року в Україні гомосексуальним людям було заборонено ставати донорами крові, оскільки це кваліфікувалося як «форма ризикованої поведінки». Тільки через 15 років, навесні 2021-го, ця законодавча несправедливість була скасована урядом.