Читаєте зараз
В Україні можна офіційно не робити щеплення від COVID-19. Кого стосується

В Україні можна офіційно не робити щеплення від COVID-19. Кого стосується

Markiian Oliiarnyk
  • МОЗ нібито затвердив перелік з 16 протипоказань до щеплення від коронавірусу.
  • Довідки про протипоказання почнуть видавати з листопада 2021 року.
  • «Реальні протипоказання до вакцинації від коронавірусу має не більше 1% населення країни», — Михайло Радуцький.

Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України затвердило перелік медичних протипоказань і застережень до вакцинації від коронавірусної хвороби. Тобто це список умов, за яких щеплення можна не робити. Довідки про протипоказання до щеплення почнуть видавати на початку листопада 2021 року.

Заборона розповідає про перелік протипоказань до вакцинації від COVID-19.


Про протипоказання до вакцинації

Першим про затвердження переліку протипоказань до вакцинації від COVID-19 повідомив голова комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації Михайло Радуцький. Згодом у МОЗ підтвердили слова нардепа від «Слуги народу».

Радуцький пише, що затвердження переліку медичних протипоказань означає, що за певних умов українці зможуть отримати від лікаря офіційну довідку про те, що їм не можна вакцинуватися.

За словами народного депутата, документом передбачені абсолютні протипоказання, якщо існує чітко визначена ймовірність виникнення серйозної побічної реакції, а також — застереження, коли остаточне рішення щодо щеплення з пересторогою приймається лікарем з урахуванням переваг над ризиками. Протипоказання також можуть мати характер постійних або тимчасових (у такому разі у довідці вказується термін дії), діяти для всіх видів вакцин, або лише для конкретного типу (якщо існує можливість провести щеплення іншим типом вакцини — довідка не надається). 

Читати більше новин в Telegram

«Діагноз тромбоз з тромбоцитопенією означає у певних випадках абсолютні постійні протипоказання до вакцин на векторній основі (АstraZeneca та деякі інші). Наслідком міокардиту та/або перикардиту є абсолютні протипоказання до мРНК-вакцин (Pfizer/Moderna). Для осіб з імунодефіцитом рекомендована вакцинація з пересторогою. Загалом визначено 16 причин для або відмови від вакцинації (постійної чи тимчасової), або для її проведення з пересторогою», — пише Радуцький.

Щеплення проти COVID-19: тимчасові протипоказання

У Міністерстві охорони здоров’я України уточнили, що єдиним абсолютним постійним протипоказанням до щеплення конкретною вакциною є анафілактична реакція на першу дозу цієї вакцини. Також у міністерстві навели перелік тимчасових протипоказань: 

  • гострі захворювання з підвищенням температури вище 38,0 °C;
  • лікування моноклональними антитілами або реконвалесцентною плазмою;
  • введення вакцин проти інших інфекційних хвороб;
  • проба з туберкуліном або аналіз крові на туберкульоз (IGRA);
  • COVID-19 в анамнезі.

Окрім осіб, що хворіють на імунодефіцит, МОЗ рекомендує вакцинуватися з пересторогою особам з онкологічними та автоімунними захворюваннями.

Протипоказання до вакцинації проти COVID-19. Інфографіка: Міністерство охорони здоров’я України

Довідки про протипоказання до вакцинації

Також голова комітету ВР з питань здоров’я нації зазначає, що довідки про протипоказання почнуть видавати на початку листопада. Посилаючись на МОЗ, Радуцький стверджує, що реальні протипоказання до вакцинації від коронавірусу має не більше ніж 1% населення. 

З 8 листопада до роботи не допускатимуться невакциновані держслужбовці та  освітяни, однак наявність офіційної довідки про протипоказання дозволить їм продовжувати виконання своїх обов’язків. Список професій можуть розширити.

Радуцький наголошує на тому, що лише лікар має право встановлювати відповідність діагнозу пацієнта протипоказанням з переліку МОЗ і виписувати довідки. Дані про пацієнтів, яким протипоказана вакцинація, вноситимуться до електронної системи охорони здоров’я, що дозволить українцям генерувати документ у застосунку «Дія».

Щодо можливих підробок довідок про протипоказання нардеп зазначає, що МОЗ обов’язково  проводитиме перевірки та визначатиме обґрунтованість рішення про видачу довідок. На його думку, враховуючи ті масштаби війни, яку ведуть правоохоронці проти COVID-шахраїв, «у зловмисників не повинно виникнути спокуси почати підробляти ще й довідки про протипоказання».

Раніше Заборона розповідала масову підробку COVID-сертифікатів в Україні, а також про те, як держава бореться з фальсифікаторами.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій