У Польщі померла вагітна жінка. Лікарі чекали на смерть плоду, бо є рішення Конституційного суду
- Лікарям довелося чекати на смерть плода через обмеження на аборти.
- У Польщі діє майже повна заборона на аборти.
- Смерть жінки спровокувала протести в кількох містах країни.
У польському місті Пщина на 22-му тижні вагітності померла 30-річна жінка. Адвокатка родини померлої повідомила, що жінка померла через те, що лікарі попри загрозу життю жінки чекали, поки помре плід, і не хотіли робити аборт. Бо таким є рішення Конституційного суду Польші.
Заборона розповідає про обставини смерті жінки та про рішення, яке призвело до трагедії.
Обставини смерті жінки
Адвокатка родини померлої Йоланта Будзовська заявила, що жінку госпіталізували на 22-му тижні вагітності, коли у неї розірвалися навколоплідні води. Лікарі підтвердили діагноз. Дитина померла всередині матері, у жінки почався септичний шок і згодом вона також померла.
Будзовська зазначила, що пацієнтка встигла розповісти близьким та рідним, що лікарі чекали, поки плід помре. За словами адвокатки, це відповідає правилам, що обмежують аборт.
Хоч рішення Конституційного суду Польщі і дозволяє робити аборти у випадках, коли є ризик для здоров’я матері, виношування плода з вродженими вадами само по собі може бути загрозою здоров’ю, а аборт з цієї причини є забороненим. У лікарні, де померла жінка, заявили, що персонал зробив усе, щоб врятувати жінку та дитину.
Читати більше новин в Telegram«Єдиним фактором, який керував медичною процедурою, була турбота про здоров’я та життя пацієнтки та плода. Лікарі та акушерки робили все, що в їхніх силах, вони вели важку боротьбу за пацієнтку та її дитину», — розповіли в повітовій лікарні в Пщині на півдні Польщі.
Там додали, що «всі медичні рішення були прийняті з урахуванням законодавчих положень та стандартів поведінки, що діють у Польщі».
Рішення Конституційного суду Польщі щодо абортів
22 жовтня 2020 року Конституційний суд Польщі ухвалив рішення, яким постановив, що переривання вагітності через дефекти плоду є незаконним. Згідно з постановою, аборти дозволені тільки в разі зґвалтування та інцесту, а також коли здоров’я матері під загрозою. На початку листопада 2020 року у Польщі пройшли масові протести, а 27 січня 2021 року рішення суду набрало чинності.
Смерть жінки восени-2021 знову підняла обговорення рішення суду. Розголос призвів до протестів у Пщині, Познані, Кракові, Лодзі, Щецині та перед резиденцією Конституційного суду у Варшаві 1 листопада 2021 року. «На жаль, майже у річницю рішення ми дожили до того, що всі боялися. Кожна з нас могла бути цією жінкою», — сказала учасниця протесту в Познані.
Опозиція розкритикувала уряд на фоні смертельного випадка. Так, депутатка від опозиційної партії «Громадянська коаліція» Барбара Новацька заявила про «паралізуючий ефект безнадійного, бездушного, жорстокого закону, який ставить життя плода, який не мав шансів вижити, вище за життя жінки, її щастя, плани, мрії, навчання, сім’ю».
Політики правлячої партії «Право і справедливість» кажуть, що смерть сталася внаслідок лікарської помилки. Вони наголошують, що у випадках, коли жінці загрожує небезпека, аборти все ще є законними в Польщі.
«Те, що люди вмирають, — це біологія. Дійсно є медичні помилки, є просто хворі люди і, на жаль, іноді жінки все одно помирають під час пологів», — сказав депутат партії Марек Сускі.
Раніше Заборона опублікувала матеріал про неймовірно важкий фільм словацької режисерки Майї Мартіняк про абсолютно жахливий вид насильтства, який продукують акушерки.
Читати більше новин в Telegram