Читаєте зараз
The man Putin fears. Фото Навального потрапило на обкладинку TIME

The man Putin fears. Фото Навального потрапило на обкладинку TIME

Markiian Oliiarnyk
Навальний
  • Російський опозиціонер Олексій Навальний потрапив на обкладинку американського журналу TIME.
  • У випуску також вийшло інтерв’ю з опозиціонером російською мовою.
  • Спілкувалися з ним через листи з колонії, де Навальний відбуває термін.

Журнал TIME помістив на обкладинку фото російського опозиціонера Олексія Навального, який перебуває в ув’язненні з лютого 2021 року. Також видання опублікувало інтерв’ю з опозиціонером, яке зібрали із його листів, надісланих з колонії в Росії.

Заборона розповідає про те, що цікавого наговорив Навальний в інтерв’ю TIME, та нагадує про те, що відомо про його отруєння.


Інтерв’ю Навального для TIME

19 січня 2022 року російський опозиційний політик Олексій Навальний з’явився на обкладинці відомого американського журналу. Там його підписали як The man Putin fears [Людина, яку боїться Путін], повідомив TIME.

Також у цьому випуску журналу вийшло інтерв’ю з Навальним російською мовою, написане з листів, які опозиціонер надсилав журналістам із колонії в Росії. 

Обкладинка нового випуску журналу TIME з Олексієм Навальним на обкладинці. Фото: TIME/Twitter

На запитання журналістів TIME російський опозиціонер відповідав кілька місяців. Він ділився своїми спостереженнями щодо життя у в’язниці, опозиційного руху в Росії та протистояння США та РФ. 

Читати більше новин в Telegram

За інформацією з інтерв’ю, разом з Навальним в одному приміщенні проживає 13 людей і лише одному з них дозволяють розмовляти з опозиціонером. Інші можуть відповідати лише «так» і «ні». 

«Переважно всі завжди мовчать. Бояться сказати щось зайве. Скрізь відеокамери, плюс працівники ніколи і ні при яких обставинах не спілкуються зі мною без відеореєстратора», — розповів в інтерв’ю Олексій Навальний. 

Щодо протистояння США та РФ у зв’язку з Україною опозиціонер висловив такі думки: «Захід щоразу потрапляє в елементарну пастку Путіна. Той висуває якісь шалені сміховинні вимоги на кшталт нинішніх — про те, що він і Байден мають сісти в сигарній кімнаті та вирішити долю Європи, ніби на подвір’ї 1944 року. А якщо США не погодяться, то він щось влаштує».

Навальний вважає, що Росія у 2022 році ще більше посилила свій авторитарний політичний режим. «Масове і тотальне відсторонення кандидатів від виборів, визнання іноземних журналістів іноземними агентами, а тисячі людей — екстремістами мало хто міг собі уявити», — розповів російський політик.

Жертва «Новачка»: Навального отруїли агенти ФСБ

20 серпня 2020 року російського антикорупційного активіста Олексія Навального отруїли нервово-паралітичною речовиною «Новачок». За даними Deutsche Welle, під час польоту з Томська до Москви йому різко стало зле. Після термінової посадки літака його доставили до лікарні в Омську, що в Росії. Згодом через два дні Навального евакуювали до лікарні Charité, що в Берліні. 

22 вересня 2020 року німецькі медики заявили про одужання Олексія Навального. Загалом у штучній комі він перебував 19 днів. 

14 грудня 2020 року журналісти Bellingcat разом із порталом The Insider, американським телеканалом CNN та німецьким тижневиком Der Spiegel встановили імена і звання працівників ФСБ, які отруїли Навального, повідомив The Insider

За даними розслідування, отруєння опозиціонера в Томську було вже другою спробою. За два місяці до цього ФСБ робила замах на Навального і ледве не вбила його дружину. У цій спробі брав участь спеціальний підрозділ Інституту криміналістики ФСБ. Сам Навальний вважає, що за його замахом стоїть Володимир Путін. Однак Кремль заперечив свою участь в отруєнні Навального.

17 січня 2021 року опозиціонер повернувся до Росії з Німеччини і одразу був затриманий нібито за порушення умов випробувального терміну. Це викликало масові протести у Росії. 2 лютого 2021 року його засудили на 2.5 роки ув’язнення через справу «Ів Роше». За даними Української правди, у цій справі Навального та його брата звинуватили в тому, що вони нібито брехнею нав’язали косметичній компанії Yves Rocher і «Многопрофильной процессинговой компании» свою фірму як посередника при наданні логістичних послуг.

Раніше Заборона розповідала про можливе запровадження санкцій проти Росії у відповідь на ескалацію конфлікту з Україною.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій