Як розмитнити гуманітарну допомогу на кордоні: інструкція
- В Україні спростили процедуру оформлення транспортних засобів, які везуть гуманітарні вантажі.
- На кордоні такі автомобілі оформлятимуть як товар, тобто гуманітарну допомогу.
- Однак для цього водієві потрібно виконати певний алгоритм дій на пункті пропуску.
Державна митна служба України спростила порядок розмитнення гуманітарної допомоги при її ввезені в середину країни. Для цього автомобілі оформлятимуть як товар. Однак водій повинен мати при собі обов’язковий перелік документів, серед яких й підтвердження мети ввезення вантажу.
Заборона розповідає про зміни в пропуску автомобілів з гуманітарною допомогою на кордоні.
Процедура оформлення авто з гуманітарною допомогою
Організаціям, які займаються ввезенням в Україну гуманітарних вантажів з-за кордону, спростили оформлення автомобілів для якнайшвидшого отримання допомоги.
«З метою забезпечення високої мобільності та переміщення особового складу, майна Збройних сил України та інших військових формувань в автомобільних пунктах пропуску через державний кордон здійснюється пропуск автомобілів високої прохідності (виключно позашляховики, мінівени, мікроавтобуси; седанів це не стосується)», — повідомили у Державній митній службі України.
Щоб не зволікати з оформленням зазначеної категорії автомобілів з гуманітарною допомогою, на кордоні визначили чітку послідовність дій:
Читати більше новин в Telegram- при прибутті на в’їзд в Україну громадянин, який перебуває за кермом, має пройти за встановленим порядком паспортний контроль;
- для цього потрібно надати закордонний паспорт та будь-який документ на автомобіль з метою його ідентифікації;
- під час проходження митного контролю у відповідності до Постанови Кабінету міністрів України №174, водій (декларант) має заповнити декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою;
- у декларації необхідно вказати:
- прізвище, ім’я та по батькові декларанта і водія (у разі, якщо це не одна особа);
- марку та номер машини;
- відправника, отримувача та пункт пропуску;
- в подальшому у розділі «Вид допомоги» вказується дані самого транспортного засобу із зазначенням марки, моделі, VIN-коду;
- автомобіль оформляється інспектором митниці як товар (гуманітарна допомога).
Обов’язково у водія чи декларанта мають бути документи, що підтверджуватимуть набувача гуманітарної допомоги та мету ввезення.
Крім цього, декларанту потрібно внести інформацію, що він зобов’язується зняти даний транспортний засіб з обліку. Після проходження всіх видів контролю автомобіль вибуває з пункту пропуску.
Раніше Заборона розповідала про додаткові винагороди для українських військовослужбовців та про те, які категорії отримають виплати.
Читати більше новин в Telegram