Читаєте зараз
Як вивезти дітей з України: всі правила, документи, контакти прикордонників

Як вивезти дітей з України: всі правила, документи, контакти прикордонників

Iryna Troian
Автор:
  • Українські діти не мають права самостійно перетинати кордон навіть під час дії воєнного стану.
  • Для виїзду потрібні документи, які підтверджують сімейні зв’язки із людиною, яка супроводжує неповнолітніх.
  • Уряд спростив правила перетину кордону для дітей із прийомних сімей чи дитячих будинків.

Навіть при евакуації до іншої країни під час війни дитину має супроводжувати доросла особа із документами, які підтверджують їхні сімейні зв’язки. Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, можуть виїхати з України у супроводі законного представника та з відповідними дозволами.

Заборона розповідає про те, хто може вивезти дитину за кордон під час війни та про те, які документи потрібно мати.


Як перетнути кордон з дитиною у військовий час

У Центрі протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони України розповіли правила виїзду до іншої країни дітей віком до 16 років.

Що потрібно знати:

  • дитину може супроводжувати один із батьків, баба, дід, повнолітні брат чи сестра, мачуха, вітчим або інша особа, уповноважена одним з батьків;
  • для виїзду в супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітнього брата та сестри, мачухи, вітчима мають бути в наявності документи, що підтверджують сімейні зв’язки особи-супровідника з дитиною (приміром, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб тощо);
  • нотаріально посвідчена згода одного з батьків на виїзд дитини за кордон потрібна лише у випадку виїзду дитини в супроводі особи, яка не є одним із її батьків, бабою, дідом, братом, сестрою, мачухою або вітчимом. У разі необхідності таку довідку можна завірити в органах опіки та піклування органів місцевого самоврядування.

Евакуація з України за кордон дітей-сиріт

Кабінет міністрів Укра спростив перетинання державного кордону дітьми, які перебувають в сімейних формах виховання під час війни, повідомив Урядовий портал. Таке рішення ухвалили через те, що багато громадських об’єднань, які працюють за кордоном з дітьми, готові організувати виїзд неповнолітніх групами задля їхньої безпеки. Це стосується осіб, які виховуються в прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу, під опікою, піклуванням і не досягли 18-річного віку.

Читати більше новин в Telegram

Виїзд за межі України здійснюється у супроводі законного представника або іншої уповноваженої ним особи за наявності письмового погодження органу опіки та піклування чи військовою адміністрацією.

По прибуттю до місця тимчасового перебування особа-супровідник має протягом одного робочого дня звернутися до консульської установи України для постановки дітей на тимчасовий консульський облік. Після завершення воєнного стану законний представник зобов’язаний повернути дітей на територію України.

«Жодна дитина, яка перебуває за межами України, не зможе бути усиновлена чи передана на виховання іноземцям без згоди України та дотримання національного законодавства. Наразі Україна не розглядає питання про зміну чи спрощення процедури міждержавного усиновлення і  не надає дозволів на усиновлення дітей іноземними громадянами», — наголосила міністерка соціальної політики Марина Лазебна.

Маю питання щодо виїзду з України: куди звертатись

Державна прикордонна служба поділилася переліком контактів, за якими можна отримати консультацію з окремих питань щодо перетину кордону:

  • Волинський прикордонний загін (кордон з Республікою Польща у межах Волинської області) — 033 272 09 20;
  • Львівський прикордонний загін (кордон з Республікою Польща у межах Львівської області) — 032 239 01 23;
  • Чопський прикордонний загін (кордон зі Словацькою Республікою, Угорщиною) — 067 181 42 67;
  • Чернівецький прикордонний загін (кордон з Румунією, Республікою Молдова у межах Чернівецької області) — 037 259 19 49;
  • Могилів-Подільський прикордонний загін (кордон з Республікою Молдова у межах Вінницької області) — 043 376 01 41;
  • Західне регіональне управління — 032 275 62 90.

Раніше Заборона розповідала про грошову допомогу від держави людям, які втратили роботу через напад Росії на Україну та про те, як отримати 6 500 гривень.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій