Автівка застрягла в снігу: що робити у такій ситуації та як зігрітися
- Під час хуртовини на автомобілі можна рухатися тільки центральними дорогами й шосе. Під час зупинки не можна далеко відходити від машини.
- Якщо авто заглохло або застряло — не впадайте у паніку. Можна залишити мотор працюючим, але слідкуйте, щоб вихлопну трубу не замело.
- Подати сигнал тривоги можна переривчастими гудками.
У заметіль краще взагалі відмовитися від поїздок автівкою. Якщо ситуація вимагає, треба максимально підготуватися. Окрім інструментів, з собою варто взяти термос з чаєм, теплий змінний одяг та ліхтарик.
Заборона розповідає прості правила, як зігрітися в автомобілі взимку.
Хуртовина: як діяти, якщо застрягли
Під час хуртовини їдьте автомобілем обмірковано. Не робіть зайвих ризикованих обгонів і обирайте швидкість відповідно до дорожніх умов.
Якщо ви вирушаєте в поїздку на авто варто мати з собою аптечку, вогнегасник, знак аварійної зупинки і трос. Крім цього стандартного набору в хуртовину можуть знадобитися:
- міцний буксирувальний трос, розрахований на більшу вагу автомобіля, ніж у вас;
- лопата;
- кілька світловідбивальних жилетів;
- хороший ліхтарик;
- компресор;
- омивач (зимовий);
- охолоджувальна рідина;
- мінімальний набір інструментів (кілька викруток, ключів, стяжок, скотч або ізоляційну стрічку);
- хороші робочі рукавички;
- сокирку.
Важливо також, щоб все це лежало в найближчому доступі, а не закладене сумками, валізами іншими речами. Крім цього обов’язково перевірте, чи є в автомобілі:
Читати більше новин в Telegram- домкрат;
- балонний ключ;
- буксирувальний крюк (а також вивчіть, куди він вкручується на вашому автомобілі);
- запасне колесо (воно має бути накачане або щонайменше не пробите);
- ремкомплект, якщо запаски нема.
Якщо машина заглохла, а на вулиці холод — не впадайте у паніку. Одразу ж зателефонуйте рятувальникам і надішліть свої геодані рідним, близьким та знайомим, розповів речник патрульної поліції Закарпаття Ернест Завадський.
Вийдіть і спробуйте спокійно оцінити ситуацію. Якщо очевидно, що самому не вибратися, тоді скористайтеся інструментом з набору або кличте на допомогу.
Ні в якому разі не робіть в салоні спеку, а виходячи на вулицю навіть ненадовго, одягайтеся. Стежте за температурним режимом, оскільки застудитися взимку дуже просто.
Зігрітися в машині: поради
Щоб не замерзнути в авто, варто утеплити вікна та двері машини. Через скло відбувається найбільша втрата тепла. Для цього підійде широкий скотч та будь-який папір або ж старі газети. Їх треба прикласти до усіх щілин і заклеїти, щоб холод не проникав у салон. У дверях папір можна просто защемити.
Утеплити машину допоможе й сніг. Рятувальники радять завжди мати з собою саперну лопатку. Нею треба накидати сніг навколо авто — до рівня дверного порогу. Так холод не проникне до салону через дно.
Важливо! Автівку можна залишити заведеною, але стежте, щоб вихлопну трубу не замітало, адже можна отруїтися продуктами вихлопу. Якщо це сталося, привідкрийте вікна.
«Для прогрівання салону можуть підійти свічки. Повітря нагріється швидше, якщо обережно запалити їх одразу кілька. Не варто це робити надто довго, бо під час горіння свічки забирають кисень, а в машині заклеєні щілини. Крім того, треба стежити, щоб вони не впали і не сталося пожежі», — каже Ернест Завадський.
Важливо! Якщо ви застряли посеред дороги, найбезпечніше буде зігрітися біля багаття на вулиці. Його можна розвести неподалік машини.
Чи не найважливішим правилом для збереження тепла є правильно підібраний одяг. Важливо дотримуватися принципу багатошаровості, тобто одягати одразу кілька речей одну поверх одної. Вони можуть бути набагато тоншими за теплий светр, але прошарки повітря допоможуть зберегти температуру довше.
Окрім підбору одягу зігрітися можуть допомогти:
- термос — подбайте, аби він був якісним, адже це вкрай корисна річ під час відсутності світла. У ньому можна зберігати заздалегідь приготовлений чай, каву чи навіть суп. Також можна набрати гарячої води у пунктах обігріву, кафе чи кав’ярнях, де є генератори;
- грілка — банально, але ефективно. Можна налити гарячу воду в грілку або навіть в звичайну пластикову пляшку, замотати в рушник. Це допоможе максимально зберегти тепло, але будьте обережні: надійно закрийте кришку та не притуляйтеся відкритими частинами тіла до грілки, щоб не обпектися;
- фізичні вправи — не сидіть на місці, адже рух — один із найефективніших способів зігрітися.
А от курити не варто. Під час паління уповільнюється кровообіг у руках і ногах, що сприяє набагато швидшому замерзанню.
Раніше Заборона розповідала про поради, які допоможуть зменшити ризик травмуватися, коли на дорогах ожеледиця. При падінні можна отримати забій, розтяг, вивих чи навіть переломи.
Читати більше новин в Telegram