Читаєте зараз
Нагірний Карабах і капітуляція: головні події про АТО Азербайджану

Нагірний Карабах і капітуляція: головні події про АТО Азербайджану

Ilona Kivva
Автор:

В Карабахському регіоні 19 вересня 2023 року розпочато антитерористичні заходи локального характеру, заявили в Міністерстві оборони Азербайджану.

У Нагірному Карабаху ухвалили рішення про припинення вогню з 13:00 20 вересня. Фактично це є капітуляцією.

«В рамках заходів із застосуванням високоточної зброї на передній лінії та в глибині виводяться з ладу позиції формувань збройних сил Вірменії, їх довготривалі вогневі точки, а також бойові засоби та об’єкти військового призначення. Ми ще раз заявляємо, що громадянське населення та об’єкти громадянської інфраструктури не є цілями, з ладу виводяться лише легітимні військові цілі», — йдеться в повідомленні.

Вірменія, Азербайджан та Нагірний Карабах. Інфографіка: UA War Infographics

Міноборони Азербайджану пояснило, що останньою краплею стали підриви на мінах 19 вересня цивільного автомобіля та військової автівки. Кілька людей загинули. Сторона стверджує, що диверсанти систематично мінують цивільні шляхи, а вірменська армія укріплює бойові позиції.

В Степанакерті (центр Нагірного Карабаху) лунають сирени й чутно артобстріли.

Про заходи було поінформовано командування миротворчого контингенту РФ та керівництво Спільного турецько-російського моніторингового центру.

Рада безпеки Вірменії зібралася на засідання під головуванням прем’єр-міністра Нікола Пашиняна, а МЗС закликало російських миротворців та Радбез ООН вжити заходів для припинення агресії Азербайджану. Міноборони країни стверджує, що вірменської армії в Нагірному Карабасі немає.

Проте так званих миротворців з РФ там близько 2 000. 20 вересня їхня місія заявила, що ‘запропонувала’ оголосити зупинення вогню.

Серед домовленостей:

  • виведення вірменських підрозділів, що залишилися, і військовослужбовців із зони розгортання російського миротворчого контингенту;
  • розформування та повне роззброєння військових «армії оборони Нагірного Карабаху»;
  • виведення важкої техніки та озброєнь з території Нагірного Карабаху з метою їхньої якнайшвидшої утилізації;
  • питання «про реінтеграцію, забезпечення прав і безпеки вірмен Нагірного Карабаху, а також питання забезпечення життєдіяльності населення Нагірного Карабаху в рамках Конституції Азербайджану, згідно з досягнутою домовленістю обговорюватимуться на зустрічі між представниками місцевого вірменського населення та представниками центральної влади Азербайджанської Республіки, яка місті Євлах 21 вересня 2023 року та в ході наступних зустрічей».

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій