Без дозволів та обмежень. Як з 23 березня завезти гумдопомогу в Україну
- Україна скасувала обмеження на ввезення гуманітарних вантажів.
- Більше немає визначеного переліку гумдопомоги: будь-які легальні товари, призначені для допомоги українцям, можуть вважатися гуманітарними.
- 14 країн апрувили бездозвільний проїзд українським перевізникам.
Кабінет міністрів України з 23 березня 2022 року скасував усі обмеження на ввезення гуманітарної допомоги в Україну. Відтепер не потрібно заповнювати папірці, достатньо однієї декларації. Міжнародні дозволи для українських перевізників скасували 14 європейських країн.
Заборона розповідає про те, як змінилися правила ввезення гуманітарної допомоги в Україну.
Уряд розширив перелік товарів гумдопомоги
В Україні з 23 березня 2022 року спростили правила ввезення гуманітарних вантажів, повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
«Прийняли постанову, згідно з якою для завезення гуманітарної допомоги потрібен лише один документ — декларація, яка заповнюється дуже швидко. Вказуємо відправника, отримувача, фактичне місце розвантаження, вид допомоги. Це все», — зазначив Шмигаль.
Він також пояснив, що допомогу для України в цілому можна спрямовувати на військово-цивільні адміністрації (ВЦА) або на профільні міністерства, а якщо вона для конкретної громади — потрібно вказувати у декларації отримувача і везти допомогу по призначенню.
Читати більше новин в TelegramВизначений перелік товарів, які можуть вважатися гуманітарною допомогою, скасували. Це означає, що будь-які легальні товари, які заявлені як гумдопомога, можна ввозити в Україну без жодних обмежень.
Тобто більше не потрібно оформлювати довідки від ВЦА чи інших органів влади, це заощадить час.
Бездозвільний проїзд: де українцям відкрили кордони
Шмигаль також зазначив, що Україна уклала домовленості з 14 європейськими країнами щодо бездозвільного проїзду перевізників гуманітарних вантажів в Україну. Йдеться про звільнення від необхідності оформлення дозволів на міжнародні вантажні перевезення.
До цих країн входять:
- Польща;
- Словаччина;
- Австрія;
- Угорщина;
- Румунія;
- Німеччина;
- Італія;
- Литва;
- Латвія;
- Естонія;
- Словенія;
- Молдова;
- Чехія;
- Туреччина.
Низка країн ЄС також звільнили українських перевізників від сплати за користування дорогами своїх країн.
Раніше Заборона розповідала про спрощення процедури виїзду з України осіб з інвалідністю І та II груп, а також людей, що їх супроводжують.
Читати більше новин в Telegram