Без назви
Проєкт Олі Єрємєєвої — у «Рівні цензури»
Раз на два тижні в рубриці «Рівень цензури нульовий» Заборона публікує роботи одного фотографа, художника або колективу. У них показані історії, не співзвучні з масовою культурою, або такі, що цензуруються ЗМІ та соціальними мережами. У цьому випуску — серія фотографій Олі Єрємєєвої.
Серія фотографій та зін Олі Єрємєєвої про особисте проживання втрати стосунків.
1.
Я виношувала ідею цього зіну в голові близько року. Це був рік особистої зміни і особистого відновлення. Зін тут — кінцевий його результат, ним я хочу закарбувати той період свого життя. Насамперед для себе.
2.
Понад рік тому я розійшлась із хлопцем. Наприкінці стосунків я була в депресії та сприймала це дуже болісно. Все, що відбувалося після розставання, стало якимось страшним сном. Життя перетворилося на одну довгу панічну атаку.
3.
Якийсь час я жила з подругою у квартирі, яка більше нагадувала притон. У мене не було роботи, грошей, я була повністю розчарована в людяності та дружбі. Я могла спілкуватися лише з людьми, які теж були на межі — але від цього спілкування ставало лише гірше. Решта людей мене просто лякала. Здавалося, що вони абсолютно мене не розуміють і живуть в іншому світі.
4.
Страшно, просто весь час страшно.
5.
Звична реальність перестала існувати. Я дійшла до того, що не могла прийняти жодного рішення: все здавалося однаково безсенсовим.
6.
Я фотографувала й намагалася передати цей стан. Він нагадував два поверхи. На першому — автопортрети і птахи, які символізують тривожність, страх та думки про смерть. Стан, який викликає тремтіння в руках.
7.
Птахи, на відміну від інших істот, навіть після смерті залишаються прекрасними, наче дійсно переходять у якийсь інший і чудовий світ.
8.
Другий поверх, а саме поезія — наївна і щира — наче вбирає весь цей хаос і страх, надбудовується на ньому та стає іншим способом сприйняття реальності — більш справжнім, істинним, наївним.
9.
Наче відчуваєш себе повітрям, яке одночасно є всім і нічим.
«Рівень цензури нульовий» — це майданчик для відкритого діалогу на складні й табуйовані теми, як-от сексуальність і тілесність, стрес і депресія, війна й ідентичність. Ми не платимо гонорару за публікацію, але допоможемо зробити авторське висловлювання почутим, а також беремо участь у його оформленні. Деталі — тут.