Без ЄСВ і військового збору: у Зеленського анонсували нову податкову систему
- В Україні можуть змінитися ставки податкових зборів. Нову систему розробляють на Банковій.
- Усі пільги для бізнесу хочуть скасувати, а відповідальність за порушення податкового законодавства посилити.
- Модель передбачає можуть розширити повноваження Державної податкової служби.
В Офісі президента України запропонували нову систему сплати податків. Всі ставки хочуть знизити до 10% і повністю скасувати сплату військового збору та єдиного соціального внеску. Чи залишать у ній спрощену систему, наприклад, для фізичних осіб підприємців (ФОП), поки незрозуміло.
Заборона розповідає про пропозиції Офіса президента змінити систему.
Податкова модель «10–10–10»: що передбачає
На Банковій розробляють абсолютно нову податкову модель «10–10–10». В ОП сподіваються, що її запровадять до лютого 2023 року, пише Forbes.
На даному етапі документів не оприлюднено, тож відомо, що вона включає:
- податок на прибуток — 10%;
- податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) — 10% (зараз 18%);
- податок на додану вартість (ПДВ) — до 10% (зараз 20%);
- скасування єдиного соціального внеску (ЄСВ);
- скасування воєнного збору.
Тобто податкові ставки хочуть суттєво знизити та натомість усі пільги мають скасувати та посилити відповідальність за порушення податкового законодавства. Планується також дозволити податковій отримувати доступ до даних про банківські рахунки платників, отже банківська таємниця таємницею не буде.
Читати більше новин в Telegram«У новій моделі фактично змінюються ставки усіх основних податків, які сплачує український бізнес. Якщо у ній передбачається скасування податкових пільг, ймовірно, вона стосуватиметься й пільгових режимів для [сектору] IT, типу Дія City. Також поки незрозуміло, чи лишиться у новій моделі місце для спрощенців», — пише Telegram-канал «Блог юриста».
Стейкхолдером ідеї виступає заступник голови ОП Ростислав Шурма, щодо якого точаться чутки ніби він замінить Дениса Шмигаля на посту прем’єра України. Почитайте профайл Заборони, багато чого пояснює.
Раніше Заборона розповідала про законопроєкт щодо роботи в Україні компаній, які фактично фінансують агресора: їх можуть зобов’язати публічно визнавати цей факт та сплачувати підвищені податки. Рада вже ухвалила документ за основу.
Читати більше новин в Telegram