Читаєте зараз
Біля станції «Академік Вернадський» baby boom поморників: полярники розповіли, чому це важливо (і показали премилі фото)

Біля станції «Академік Вернадський» baby boom поморників: полярники розповіли, чому це важливо (і показали премилі фото)

Ilona Kivva
Автор:

На острові Галіндез неподалік від станції «Академік Вернадський» у 2024 році з’явилось на світ 19 пташенят південнополярних поморників. Батьками стали 13 пар птахів, повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.

Це важливий показник, кажуть науковці, адже торік українські біологи взагалі не фіксували на Галіндезі появу дитинчат у поморників, хоча кладки яєць були. Птахи не дуже успішно розмножувались і на навколишніх островах.

Зараз, за спостереженнями вчених, пташенята живуть на всіх островах, які вдалося обстежити. Наприкінці січня на островах Скуа, Блек та Шелтер полярники нарахували близько двох десятків гнізд поморників. У більшості з них уже було по двоє пташенят.

«Такий щорічний моніторинг успішності розмноження антарктичних мешканців дає можливість відстежувати вплив зміни клімату на їхнє життя. Ми ж у цей час можемо ділитися з вами чудовими фото маленьких пухнастиків, які зовсім скоро виростуть в сильних витривалих птахів», — додали на станції.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій