Міністерство культури України відповіло на критику, пов’язану з підтвердженням статусу критичних підприємств для медіа Єдиного марафону та цирку. Суспільне обурення щодо цього – неповага до працівників культури, заявив очільник МКІП Ростислав Карандєєв.
Днями відомство оприлюднило накази, згідно з якими підтвердило статус критичних підприємств низці телеканалів. Працівники цих ЗМІ отримали бронювання від мобілізації. Йдеться про телеканали:
- Суспільні Новини;
- Ми – Україна;
- 1+1;
- Рада;
- ICTV;
- СТБ;
- Інтер.
Відповідний статус також отримали медіа BBC, Новий канал, УНІАН, Хмарочос, НСЖУ тощо.
Крім того, відстрочку від армії отримали співробітники держпідприємства «Пересувний цирк України», державних цирків Запоріжжя, Харкова, Одеси, Дніпра, Кривого Рогу, а ще Національний цирк України та «Державна циркова компанія України».
Їх також визнали критично важливим для функціонування економіки в особливий період. Рішення Мінкульту викликали хвилю хейту в мережі.
«Це звичайна неповага до людей сфери, які чесно і якісно роблять свою роботу, примітивна оцінка їх суспільного значення, як і в цілому значення культури в країні, що воює. Дирекція пересувних циркових колективів України – не вуличне шапіто, як хтось малює у своїй уяві. Це єдиний заклад, що проводить вистави у найвіддаленіших територіальних громадах, де люди не мають можливості відвідувати культурні заходи», – відповів Ростислав Карандєєв.
Підприємство нібито подало на бронювання лише 14 людей. За словами Карандєєва, це менш ніж 10 % від загальної чисельності колективу. Вісім працівників дирекції уже доєднались до лав ЗСУ, сказав він. Також посадовець прокоментував бронювання медійників Єдиного марафону.
«Під час війни, коли ворог маніпулює громадською думкою в Україні та за кордоном, поширює дезінформацію та відверту брехню, українські ЗМІ є джерелом правдивої інформації та опорою національної безпеки України. Тому частина працівників цієї сфери теж заброньована», – каже представник Мінкульту.