Бронювання працівників Glovo, Visa і Favbet Tech: ключове про скандал 

Ilona Kivva
Автор:

Перша віцепрем’єр-міністерка України — міністерка економіки Юлія Свириденко скасувала наказ про бронювання військовозобовʼязаних працівників компаній Glovo, Visa, Favbet Tech, ДП «ССМ», «Віза Україна»,  «Агрі Чейн» та «Корт».

«З огляду на суспільний резонанс я скасовую наказ про бронювання й будемо розбиратися у ситуації й аналізувати рішення щодо кожної компанії окремо. Ця ситуація стала додатковим аргументом, аби пришвидшити роботу над оновленням постанови Кабміну №76, аби вона відповідала вимогам час і потребам бізнесу», — каже Свириденко.

Вона пояснила, що зазначені компанії звернулися до профільного Міністерства цифрової трансформації. Відомство визнало їх критично важливим на підставі трьох із семи критеріїв: 

  • відсутність заборгованості по ЄСВ;
  • рівень зарплати;
  • вони є резидентами Дія.Сіті.

Після цього Мінцифри відправило списки військовозобов’язаних у Генштаб для перевірки. Вже на основі рішення Генштабу, списки опрацювало Міністерство економіки. Рішення було ухвалене на підставі відсутності правових підстав для відмови.

«Ми розуміємо, що бронювання спеціалістів — законне право бізнесу і можливість для країни у такий важкий час підтримувати нашу економіку податками й зборами. Але це питання також не повинне розколювати суспільство, особливо у такий важкий час. Проведемо оновлення постанови, аби знайти оптимальне рішення, яке відповідатиме запиту військових, але водночас дасть можливість працювати економіці», — заявила очільниця Мінекономіки.

Раніше народний депутат від партії «Слуга народу» Олександр Федієнко опублікував фото документа Міністерства економіки. У ньому йшлося про бронювання працівників кількох компаній, серед яких:

  • ТОВ «Гловоапп Україна» — сервіс доставки Glovo;
  • ТОВ «Фавбет Тек»;
  • ДП «ССМ»  — рекламне агентство;
  • ТОВ «Віза Україна»;
  • ТОВ «Агрі Чейн» —  компанія займається розробкою програмного забезпечення для великого та середнього агробізнесу;
  • ТОВ «Корт» — займається виробництвом військової техніки й радіоелектроніки, РЕБ, дронів тощо.

Військовозобов’язані працівники даних компаній отримали відстрочку від мобілізації строком на 6 місяців – до 8 жовтня 2024 року. 

Наказ Мінекономіки від 8 квітня 2024 року. Фото: Олександр Федієнко/Telegram

Пізніше правдивість документа підтвердив народний депутат від партії «Голос» Ярослав Железняк. Він зауважив, що до одного з підприємств із гральної сфери в цьому списку держава має великі питання щодо сплати податків за минулі періоди.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій