Читаєте зараз
Британія під’єднала Україну до своєї медсистеми: як це допоможе людям

Британія під’єднала Україну до своєї медсистеми: як це допоможе людям

Ilona Kivva
Автор:
  • В Україні запрацював мобільний застосунок GoodSAM.
  • Він призначений полегшити роботу медикам невідкладної допомоги.
  • Лікарі зможуть допомагати пацієнтам ще у дорозі та створювати волонтерські бази.

Українські медики швидкої допомоги зможуть підтримувати відеозв’язок з пацієнтом та навіть вимірювати частоту дихання і пульс, а також з точністю до 20 метрів визначати його місцеперебування. У Міністерстві охорони здоров’я переконані, що це допоможе зберегти дорогоцінні хвилини для допомоги людям.

Заборона розповідає про додаток GoodSAM.


Застосунок GoodSAM: як працює

Унікальна британська медична система GoodSAM почала працювати в Україні, повідомили у Міністерстві охорони здоров’я України.

Програма працює у вигляді застосунку, завдяки якому можна:

  • з точністю до 20 метрів отримувати геолокацію абонента, що викликав бригаду екстреної медичної допомоги (навіть якщо у нього додаток не встановлено);
  • підтримувати відеозв’язок з пацієнтом до прибуття: надавати необхідні рекомендації, виміряти частоту дихання та пульсу пацієнта;
  • створювати базу волонтерів та координувати їхню діяльність.

«Це надзвичайно важливо під час війни, оскільки наразі на підконтрольних Україні територіях перебуває велика кількість внутрішньо переміщених осіб, які погано орієнтуються або не орієнтуються в місцевості, де перебувають. Через це наявні непоодинокі випадки, коли без сторонньої допомоги людина не може чітко надати свої координати. Відеозв’язок допоможе у випадках, коли доступ до пацієнта за різних обставин (розбиті шляхи, надзвичайна віддаленість тощо) ускладнений або потребує великого проміжку часу», — пояснили у МОЗ.

Читати більше новин в Telegram

Наразі додаток GoodSAM запроваджується у регіонах.

Раніше Заборона розповідала про корисні онлайн-ресурси, на яких можна українці можуть дистанційно отримати допомогу лікарів. Всі вони працюють безкоштовно.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій