Британія укладе союз з Німеччиною і Францією: як це допоможе Україні
- Прем’єр-міністр Сполученого Королівства Кір Стармер має намір перезавантажити відносини з Європейським Союзом після Brexit.
- Велика Британія та Німеччина вже домовилися про розробку угоди про двосторонню співпрацю.
- Далі британський посадовець зустрівся з Емманюелем Макроном у Франції.
Країни співпрацюватимуть, зокрема, в галузях оборони, інфраструктури та економіки. Велика Британія хоче згуртувати навколо себе держави, які стануть на захист Європи. Це особливо актуально на тлі можливого повернення Дональда Трампа у Білий дім. Всі ці події впливають на Україну — європейські лідери мають чітку позицію щодо її опору агресії РФ.
Заборона розповідає про домовленості Лондона з країнами ЄС.
Зустріч Стармера та Шольца 28 серпня: що обговорювали
Кір Стармер прибув до столиці Німеччини ввечері 27 серпня. Офіційні зустрічі із першими особами країни розпочалися вже наступного дня. Британський посадовець з початку своєї каденції тяжів до налагодження відносин із Європейським Союзом, які погіршилися після Brexit. Тепер він каже, що для цього випала унікальна можливість.
Шольц прагне зміцнити відносини своєї держави з Великою Британією та зробити це досить швидко. Особливо це стосується питання міжнародної торгівлі. Офіційний Лондон своєю чергою хоче узгодити нове партнерство на початку 2025 року, даючи на переговори шість місяців, вказують джерела The Guardian.
«Зміцнення наших відносин із цими країнами [ЄС] має вирішальне значення не лише для розв’язання глобальної проблеми нелегальної міграції, але й для прискорення економічного зростання на всьому континенті та особливо у Великій Британії. Це одна з ключових місій мого уряду», — висловився Стармер.
Читати більше новин в TelegramУ Берліні Стармер спершу зустрівся із президентом Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром у палаці Бельвю. Далі були переговори із канцлером Олафом Шольцом. Розмова була доволі швидка та відбувалася в закритому режимі.
Серед іншого, посадовці повідомили, що угоду між двома країнами таки укладуть. Зокрема, хочуть співпрацювати в таких напрямках:
- зовнішньополітичне співробітництво в галузі миру та безпеки;
- розвиток економіки обох держав;
- промислову трансформацію;
- співпрацю правоохоронців і дії щодо боротьби з нелегальною міграцією.
- розширення контактів між молоддю та у сфері освіти;
- енергетичну безпеку;
- політику щодо клімату та природи;
- транспорту та інфраструктури;
- технологій та інновацій.
Угода Сполученого Королівства з Німеччиною: вплив на Україну
Для закріплення співпраці лідери країн підписали декларацію. Вона визначає роботу над двосторонньою угодою між Берліном та Лондоном. Домовленості мають охопити низку напрямків, включаючи допомогу Україні, йдеться на сайті німецького уряду.
«Як провідні європейські члени НАТО, ми працюємо разом з нашими союзниками та партнерами, щоб гарантувати, що наша здатність підтримувати та захищатися в євроатлантичному регіоні залишатиметься надійною в будь-який час і проти будь-яких можливих загроз або супротивників. Ми прагнемо підтримувати Україну та зміцнювати європейську оборону», — сказано в документі.
Стармер та Шольц зійшлися на думці, що чітко усвідомлюють свій борг перед українським народом. З їхніх слів, він бореться за захист усіх людей в Європі. Вони підтвердили зобов’язання бути з Києвом стільки, скільки буде потрібно.
Сполучене Королівство і Франція: про що домовилися
Далі британський прем’єр-міністр вирушив у Париж. Там він зустрівся з президентом Франції Емманюелем Макроном. В Єлисейському палаці заявили, що питання України торкнулися першочергово. Сторони знову ж таки зійшлися на необхідності подальшої допомоги ЗСУ заради європейської безпеки.
Велика Британія, Німеччина та інші держави Західної Європи, які витрачають найбільше коштів на армію, шукають способи збільшити оборонні потужності. Угода між ними, ймовірно, має створити основи для спільних військових розробок, фінансування, розширення та об’єми розвитку британо-європейського ВПК. Питання безпеки Європи тісно пов’язане з риторикою щодо України.
Країни перестраховуються на випадок перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у США. Річ у тім, що якщо республіканець повернеться в Білий дім, то скоротить військову допомогу Україні.
Стармер, ймовірно, хоче закріпити принцип: якщо підтримки від Штатів не буде, Велика Британія та Європа мають цю підтримку компенсувати. Для цього потрібні заплановані ресурси, спільні фонди й виробничі потужності.
Трамп раніше вже попереджав, що в разі свого переобрання фундаментально переосмислить мету та місію Альянсу. Він дав знати, що не захищатиме союзників, які не збільшать власні оборонні бюджети.
Побоювання щодо скорочення підтримки Києва з боку США зросли після того, як Трамп обрав Джей Ді Венса своїм ймовірним віцепрезидентом. Венс активно виступає проти фінансової допомоги Вашингтона Україні у боротьбі з Росією.
Раніше Заборона розповідала про дозвіл Великої Британії використовувати частину британського озброєння для ударів по території РФ. Є лише один виняток.
Читати більше новин в Telegram