Cambridge Dictionary назвав слово 2023 року: як воно пов’язане з ШІ
- Кожен рік Cambridge Dictionary обирає найпопулярніший вираз, який найбільш влучно характеризує реалії.
- У 2023 році на статистику переглядів вперше за довгий час не опиралися — обирали більшою мірою за відповідність визначення часу.
- Термін не новий, але він набув іншого значення з розвитком ШІ.
Словом 2023 року стало «галюцинувати». Термін пов’язаний з фейковими відповідями штучного інтелекту на запити користувачів. Він, як зазначають, проникає в суть того, чому люди говорять про нейронну мережу.
Заборона розповідає про термін, який обрали лексикографи.
Кембридзький словник: що обирали у 2022 та 2021 роках
Cambridge Dictionary зазвичай називає словом року найпопулярніший запит на своєму сайті, що найбільш влучно характеризує час.
Головним у 2022 році стало homer — за один день його могли шукати 65 000 разів. Це слово з неформальної американської англійської і є скороченням від бейсбольного терміну «home run». Вираз набув шаленої популярності через гру Wordle, у який треба відгадувати слова.
Місія NASA визначила долю слова 2021 року – ним стала «наполегливість». Це переклад від англійського perseverance, яке дало назву марсоходу. Він приземлився 18 лютого 2021 року. Ще тиждень після події спостерігався пік пошукових запитів Perseverance. До оголошення його словом року воно зібрало 243 000 переглядів на сайті словника.
Читати більше новин в TelegramУ 2023 році Кембридзький словник не навів статистики, щодо кількості пошукових запитів. Слово було обрано більшою мірою саме через відповідність часу, а не свою популярність, як раніше.
Cambridge Dictionary: слово 2023 року
Словом 2023 року назвали hallucinate (галюцинувати). Пряме значення слова — відчуття чогось, чого не існує, але з розвитком штучного інтелекту воно отримало нове значення. Так, коли нейронна мережа продукує неправдиву інформацію, вона галюцинує.
«Сплеск інтересу цього року був викликаний великою кількістю інструментів, випущених для загального користування, таких як ChatGPT, Bard, DALL-E та BingAI. Усі вони залежать від складних математичних представлень мови, заснованих на дуже великих обсягах даних і дозволяють комп’ютерам створювати тексти, які здаються схожими на те, що може сказати людина», –– йдеться в пресрелізі.
Лексикографи у 2023 році додали до Кембридзького словника низку нових визначень, пов’язаних зі штучним інтелектом. Зокрема, велику мовну модель (або LLM), генеративний штучний інтелект (або GenAI) і GPT.
«Галюцинувати» обрали словом року тому, що воно отримало абсолютно нове додаткове значення завдяки ШІ. Воно, як зазначають, проникає в суть того, чому люди говорять про нейронну мережу.
Раніше Заборона розповідала про штучний інтелект, який зміг відгадати думки людей: технологія може допомогти людям, які втратили можливість говорити після інсульту.
Читати більше новин в Telegram