Читаєте зараз
Чому РФ не робить масованих ракетних обстрілів: пояснення від розвідки України та Британії

Чому РФ не робить масованих ракетних обстрілів: пояснення від розвідки України та Британії

Ilona Kivva
Автор:
  • Росія не вперше робить паузи між повітряними атаками. Крайня була навесні 2023 року і тривала майже два місяці.
  • Під час затишшя у вересні і першій половині жовтня значно зросла частота застосування БпЛА та авіабомб. Атаки в основному зосереджені на зернових об’єктах та портах річки Дунай. 
  • ЗСУ намагаються завдавати ударів по критичних елементах оборонно-промислового комплексу РФ. 

Літаки Дальньої авіації ВПС Росії не завдавали ударів по Україні з 21 вересня 2023 року. В Міноборони Великої Британії припускають, що РФ вичерпала основну базу боєприпасів під час зимової кампанії й взяла своєрідну паузу. Українська воєнна розвідка підтверджує ці дані: Кремль намагається виробляти нові ракети, в тому числі за участі третіх країн. 

Заборона розповідає про причини перерви між масованими повітряними атаками ворога.


Перерва між атаками РФ у вересні-жовтні 2023: причини

Перерви в масованих ракетних атаках РФ не є чимось незвичайним: крайня тривала з 9 березня по 28 квітня 2023 року, тобто протягом 51 дня, кажуть у британській розвідці.

«Ймовірно, що російська дальня авіація майже вичерпала свої запаси боєприпасів для ракет AS-23 [Х-23, As — за класифікацією НАТО]  після зимової кампанії проти критичної національної інфраструктури України. Скоріш за все, вона зберігає існуючі запаси ракет AS-23, а також використовує цю паузу для збільшення придатних запасів в очікуванні подальших важких ударів по Україні взимку», — доповіли військові аналітики.

Воєнна розвідка України своєю чергою пильно стежить за питаннями, які пов’язані з виробництвом будь-якого критичного озброєння РФ, особливо високоточного, а також БпЛА. ЗСУ намагаються завдавати ударів саме по критичних елементах оборонно-промислового комплексу ворога.

Читати більше новин в Telegram

Масовані атаки БпЛА Росії: цілі 

Водночас у вересні значно зросла кількість застосування ударних БпЛА та керованих авіаційних бомб. Атаки дронів в основному зосереджені на зернових об’єктах на півдні України, а також портах річки Дунай. Використовують для цього БпЛА Shahed-136 OWA (оновлена версія), ймовірно, через те, що він має кращу точність порівняно з ракетами повітряного базування. Це особливо важливо для атак по Дунаю, адже поруч Румунія).

«Держава-агресорка намагається відновити та наростити виробництво озброєнь, а в осінньо-зимовий період знову атакуватиме енергетичну інфраструктуру України та інші критичні об’єкти. Агресор відновив виробництво ракет «Калібр» та Х-101 та намагається наростити обсяги, але, за нашими даними, не все виходить ― визначені ними плани не виконуються», — розповів представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький.

Раніше Заборона розповідала про нову ракету Х-БД, яку РФ нібито взяла на озброєння. Насправді вона може виявитися звичайною поверховою модернізацією крилатих ракет Х-101.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій