Читаєте зараз
Чотири місяці на лінії вогню. Що відбувається в Бахмуті

Чотири місяці на лінії вогню. Що відбувається в Бахмуті

Novosti Donbasa

Активна фаза боїв за Бахмут на Донеччині триває вже четвертий місяць. Життя там перетворюється на пекло, кажуть місцеві. Журналістка проєкту «Новини Донбасу» Анастасія Волкова побувала в Бахмуті на початку листопада і на власні очі побачила, що відбувається в місті просто зараз: ворожі безпілотники, тіла загиблих на вулицях, відсутність світла і звуки війни.


«Сергій лежить. Вже тиждень. І бабуся Валя. Вона в хаті лежить. Ну як ми туди поліземо? А поліція сказала: не чіпати, без нас не залазити. І не приїжджає», — розповідають місцеві жителі Валерій та Андрій.

Вже чотири місяці російська армія намагається взяти Бахмут, але на полі бою в неї нічого особливо не виходить. Тому й зриває зло на пенсіонерах та дітях, кажуть місцеві жителі.«“Звільняють” від життя, від будинків. Когось життя позбавляє — “звільняє”. Комусь дім розгромить — “звільняє”. Он “допомога”: снарядами, кулями, ракетами», — говорить житель Бахмута Олександр Йосипович.

Віктор — програміст. До повномасштабного вторгнення він мав у Бахмуті свій бізнес. Російська армія «звільнила» чоловіка від улюбленого заняття та змусила жити, постійно наражаючи себе на небезпеку. Виїхати Віктор не може — його мати важко хворіє і не встає з ліжка. Каже, якби було світло, то працював би віддалено й хоч трохи відволікався б від війни. Але комунікацій у Бахмуті немає вже давно.«А зараз без світла… Куплю я генератор, що далі? Де я наберу бензин? І цей генератор торохтить на всю вулицю. Це, відповідно, приверне увагу, — пояснює він. — Зараз хочу купити собі сонячну панель, щоб хоч мобілку можна було заряджати. Буде якесь діло. А далі чекатимемо. У будь-якому разі вічно це продовжуватися не може».

Волонтери розвантажують гуманітарну допомогу. Для Бахмута привезли продуктові набори: крупи, консерви, борошно. Їх, ризикуючи життям, доставили волонтери з Чернівців. Серед продуктів та консервації є й незвичайні свічки. Їх зробили діти. Окопні свічки можуть горіти кілька діб, розповідає волонтер Андрій: «Просто консервна банка. Різних розмірів. Туди ріжуть гофрований картон. Складають змійкою за розміром цієї консервної банки. Кладуть шматочок [картону] як ґніт і заливають туди все, що є: віск, парафін».

«Поки ми тут стояли, дуже багато людей приходили та питали, чи можемо ми їх звідси вивезти на територію Дніпра чи ще кудись», — говорить Андрій.

Місцевий житель Павло взяв звичайних свічок для себе та сусідів. Каже, вони тут на вагу золота.

«Світло треба. І воду. І газ. А свічки взагалі йдуть як вода», — сказав він.

Люди в Бахмуті гинуть і зазнають поранень щодня. 7 листопада в результаті обстрілів з боку армії РФ поранило трьох людей, 9 листопада — ще одного. 9 листопада у місті загинули двоє мирних жителів, ще троє отримали поранення.До повномасштабного вторгнення в Бахмуті мешкало близько 70 тисяч людей. Сьогодні лишилася сьома частина. Люди переживають, як зимуватимуть, адже умов у місті немає. Тут вірять у Збройні сили України та чекають, коли російські окупанти підуть.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій