З 24 лютого Російська Федерація веде відкриту війну проти України. Українці справляються з прямою атакою ворога. За ці дні ми встигли побачити, як російську військову техніку селяни вже використовують для власних потреб, а російські солдати здаються в полон.
Застосування потужних ударів за допомогою РСЗВ по містам та населеним пунктами завдає величезних руйнувань та вбиває людей. Ми розповідаємо, що саме використовує РФ у війні проти України.
Танки
На озброєні в армії РФ стоїть ряд танків різної модифікації. Отримавши у спадок від СРСР величезну кількість бронетехніки, Росія використовує танки як головну ударну силу Сухопутних військ РФ. Основні — Т-72, Т-80, Т-90. Це доволі ефективний вид зброї, за допомогою якого можна завдати великих збитків. Проте, досі чималу частину бронетанкових військ складають модернізовані радянські машини. І головне що варто пам’ятати — абсолютно невразливої бронетехніки не існує.
Чого варто остерігатися:
Зазвичай, озброєнням танка є поєднання гармати й кулеметів, кулеметів може бути один чи декілька. Сучасні танкові гармати мають великий калібр — від 105 до 125 мм, а танкові боєприпаси дуже різноманітні. Це обумовлено широким спектром застосування (броньовані чи захищені цілі, піхота). Танки це гусенична техніка — тобто вони можуть без проблем пересуватися по бездоріжжю та на ділянках з дуже проблемним ґрунтом. Також танки можуть мати активний чи пасивний захист — тобто, вони можуть бути просто броньованими, або можуть доповнюватися радіолокаційними системами та системами відстрілювання снарядів.
Читати більше новин в TelegramЧому російські танки горять на теренах України:
На цей час існує безліч видів протитанкової зброї, якою наші військові вміють користуватися досить ефективно — протитанкові ракетні комплекси Джавелін, Стугна, Корсар, протитанкові гранатомети NLAW, гранатомети М141, які неформально називають ‘‘відкривачками’’. Наприклад Джавелін є дуже ефективним, бо працює за принципом ‘‘вистрілив-забув’’ — ракета після вистрілу сама коригує траєкторію польоту, а через систему наведення Джавелін атакує бронетехніку тільки зверху в дах, або, як кажуть, у верхню проєкцію, яка є його найвразливішою частиною. Якщо виразитися зовсім просто — з невеликої трубки довжиною трохи більше метра виривається ракета, розправляє крильця, схожі на лопаті. Включається двигун, ракета злітає, а через кілька секунд встромляється зверху в бронемашину і розносить її на шматки.
Самохідна артилерійська установка або САУ, неформально ‘‘саушка’’
САУ легко можна переплутати з танком. При цьому танки і САУ мають різні завдання. Танк переважно використовується попереду, його завдання — прорив оборони та підтримка піхоти, а САУ, як більш потужна та далекобійна машина, знаходиться позаду. Такі установки призначені для розгортання та підтримки наступу з дальньої дистанції. Вони здатні обстрілювати позиції перед танками. САУ веде артилерійський вогонь та не має ударних завдань, тому вона слабко броньована. Простими словами — це просто гармата на колесах, вона має не атакувати, а має підтримувати вогнем із засідки війська що наступають. Танк, в свою чергу, є важко броньованою універсальною бойовою машиною, яка призначена для прориву лінії фронту. Деякі назви САУ вже знайомі Українцям з 2014 року — це Гіацинт, Піон, Гвоздика тощо.
Чого варто остерігатися:
САУ має свої сильні і слабкі місця. Танк використовується для стрільби майже паралельно землі, в той час, як САУ в основному стріляють навісом — тобто снаряд падає зверху. Потужність озброєння артилерійських установок значно більша, ніж у танків. Тому САУ мають велику довжину і вагу ствола, більш досконале навігаційне та прицільне обладнання, а також засоби, що покращують ефективність стрільби.
Чому російські саушки знищуються вщент:
Через те що цей вид техніки не такий захищений як танк, хоча стріляє краще і на більшу відстань, його не так складно спалити вщент. 2 березня з’явилося повідомлення про те, що російську САУ українські військові знищують за допомогою Байрактару. Взагалі Байрактар є доволі ефективною зброєю — цей апарат може нести чотири ракети, перебувати у повітрі до 24 годин та вражати цілі на відстані до 8 км. Таким БПЛА можна знищувати не тільки САУ, а ще ЗРК Бук, танки та іншу військову техніку. Через високу точність та автономність він дозволяє мінімізувати людські втрати з нашої сторони. Також в умовах ведення бою в містах проти різноманітної броньованої техніки також добре працюють NLAW. Насамперед NLAW небезпечний своєю ракетою, має калібр помітно більше ніж у Джавеліна, хоча пробивною здатністю трохи поступається. Працює NLAW за таким самим принципом як і Джавелін.
ЗРК Бук, той самий з якого збили малазійський Боїнг
Бук — це лінійка зенітно-ракетних комплексів, тобто для знищення цілей використовуються ракети. Сам комплекс може бути як на гусеничних, так і на колених шасі. Бук призначений для удару по авіації, обстрілу наземних та ураження морських цілей, на висоті в межах 30-18000 метрів. Буки використовувалися в СРСР з кінця 70-х і являються одним з найпопулярніших засобів протиповітряної оборони у армії РФ. Випадки застосування ЗРК Бук військовими силами РФ, за винятком першої чеченської війни, складно назвати успішними для Росії.
Чого варто остерігатися:
Робота з ЗРК Бук різних модифікацій вимагає особливої підготовки. Окрім того Буки обладнані не найкращою технікою. Вони несуть таку ж загрозу як і інші види ЗРК, але з деякими нюансами. Сигнал, який відбивається від цілі ураження, лише її приблизний розмір.Крім того, система вказує висоту та відстань до мети — тобто неможливо чітко розпізнати ціль і можна запросто поцілити в пасажирський літак, як це було з Боїнгом.
Що не так і чому їх можна знищити відносно недорогим БПЛА:
Як сказано вище існує ряд недоліків, таких як складнощі в експлуатації та ненадійна техніка, що призводить до авіакатастроф. Бук складно сховати, він великий і застосовується як протиповітряна зброя — тобто стріляє вгору. Як ми вже помітили, такий вид ЗРК можна знищити навіть Байрактаром.
Авіація — складна і страшна зброя, проте втрачений літак несе для ворога великі збитки
Армія РФ має на озброєнні кількість літаків, які використовуються для різних цілей та були помічені в різноманітних військових конфліктах на території інших країн. З початку війни російські війська бомбардували територію України за допомогою авіації. За офіційними даними, станом на 3.03.2022 збито близько трьох десятків ворожих літаків та стільки ж гелікоптерів.
Які літаки РФ застосовує для бомбардування міст України:
Су-30СМ — двомісний винищувач, здатний працювати як вдень, так і вночі, в складних погодних умовах, він може не тільки збивати літаки, але й знищувати наземні цілі, а також проводити повітряну розвідку та задавати напрям іншим літакам групи. Максимальна швидкість – 2125 км/год; бойовий радіус дії – 1500 км. Цей літак випускається серійно уже довгі роки, його виробництво повністю відшліфовано, як і процес навчання пілотів, а ще він має непогану маневровість. Екіпаж із двох людей, суттєвий запас палива та можливість дозаправляння у повітрі роблять Су-30СМ хорошою бойовою машиною.
Су-24М — бомбардувальник Су-24 здатний нести на собі до 7.5 тонн різного озброєння, від кулемета і некерованих ракет (НАР) до півторатонних бомб, що наводяться. Здатен розвивати швидкість до 1700 км/год на великій висоті. За допомогою Су-24 можна знищувати різні наземно-повітряні та статичні об’єкти — злітні смуги, мости, стратегічні військові споруди, об’єкти цивільної інфраструктури тощо. У порівнянні з гарматним озброєнням НАР мають більшу прицільну дальність, але все ж таки мають занадто велике розсіювання на великій дальності польоту — тобто уламки цих ракет розлітаються на чималий діаметр. НАРами також можуть озброюватись й гвинтокрили.
Су-24МР — виконує завдання з розвідки. Використовується для радіотехнічної, лазерної, телевізійної, інфрачервоної, радіаційної розвідки, також може підтримувати військово-морський флот. Безпосередньої обробки інформації на борту Су-24МР не відбувається: фотоінформація доставляється скиданням проявленого на борту фотоматеріалу, решта оперативно передається на землю по радіоканалах. Су-24МР озброюється двома керованими ракетами класу повітря-повітря Р-60 (Р-60М) з тепловими головками самонаведення — вони можуть збити БПЛА, ракету чи інший літак на відстані до 10 км. Жодні інші типи авіаційних засобів ураження з літака-розвідника застосовуватися не можуть. Вбудована гарматна установка, що була на літаках Су-24 та Су-24М, демонтована.
Іл-76 — основа військово-транспортної авіації РФ. Усередині Іл-76 можуть розміститися 145 солдатів (126 десантників з озброєнням) або три бойові машини десанту БМД-1. Цей літак може злітати з аеродромів з короткою посадковою смугою, а також з ґрунтових аеродромів. Модифікація Іл-76МД-90А може перевозити 60 тонн вантажу на відстань до 4000 км. Тобто — він не може уражати по мирному населенню, але може перевозити солдат та озброєння.
Невразливих авіаоб’єктів не існує:
Літаки, гелікоптери, БПЛА та крилаті ракети знищуються силами ППО (протиповітряної оборони). Наприклад, ПЗРК Fim-92 Stinger, який нещодавно отримані від Литви – це легкий переносний зенітно-ракетний комплекс, призначений для знищення повітряних цілей, що низько летять. Оператор може самостійно зробити точний постріл, перебуваючи у зовсім несподіваному місці або ховаючись на позиції. Головна мішень зенітної ракети — гарячий літаковий або вертолітний двигун.
ППО це широкий спектр, в якому застосовуються авіація, радіотехнічні війська і зенітні ракетні комплекси. Українське небо прикривають в основному зенітно-ракетні комплекси С-300, які можуть уразити ціль на висоті до 27 км і дальності до 75 км, Бук-М1 — дальність до 32 км на висоті до 18 км. А також С-125 – дальність до 40 км на висоті до 25 км.
Чому українські міста бомблять ракетами та системами залпового вогню, які заборонені міжнародними конвенціями і чому так важливо домогтися від НАТО закриття неба над Україною
Ракетна система залпового вогню (РСЗВ) призначена для ураження відкритої та прихованої живої сили, неброньованої техніки та бронетранспортерів, артилерійських та мінометних батарей, командних пунктів тощо. Спектр застосування РСЗВ російськими військами дуже широкий, зараз від них страждає мирне населення.
Така установка випускає відразу кілька ракет і залп звучить як сильний сірий шум, або нагадують сильний та ритмічний звук поїзда що рухається, а кількість спалахів двигунів ракет сильно засвічують територію, особливо ввечері та вночі.
Град — реактивна система залпового вогню (РСЗВ), розроблена в СРСР. Завданням є знищення живої сили, техніки, а командних пунктів, артилерійських та мінометних батарей та інших цілей у тактичному тилу супротивника. Для Градів розроблено багато боєприпасів, що відрізняються дальністю, типом бойової частини та підривника, та дільністю стрільби від 13 до 37 км. Град став початком великої родини подібних бойових машин, таких як Ураган, БМ-30 Смерч та 9К51М Торнадо. Конкретно про Град — комплект з 40 ракет летить за 20 секунд. Тобто втекти в укриття, почувши перший приліт навряд вийде. Одна установка Граду можуть уразити 145 000 квадратних метрів, війська РФ можуть вести одночасний вогонь з кількох установок.
Смерч — російська реактивна система залпового вогню калібру 300 мм. Площа ураження елемента 300 – 1100 м ². Бронебійність 7-1 мм. Дальність стрілянини Смерча становить до 90 км. В РФ кажуть що один Смерч дорівнює потужності 20 установок Град. Системи Смерч можуть також використовувати касетні боєприпаси, які заборонені міжнародними конвенціями.
Якщо ви розумієте що ваше місто обстрілюють з РСЗО — залишайтеся в укритті!
РСЗВ працюють по житловим районам, їхнім знищенням займаються професійні військові.
Чому Іскандер це дуже страшно:
Іскандери розроблені для завдавання сильних ракетних ударів вглиб. Ними знищуються різні об’єкти цивільної інфраструктури, майже не залишаючи шансів відбити удар. ОТРК Іскандер можуть бути прекрасним способом демонстрації сили, бо по-справжньому ефективно боротися з такими комплексами можна лише за допомогою авіації. Також, Іскандер може використовувати різні варіації касетних бойових частин, що дозволяють вразити велику площу — військову базу, аеродром, вузли протиповітряної та протиракетної оборони. В середньому 1 кг уламкових касетних боєприпасів вражає близько 32 м2. Некасетні бойові частини призначені для знищення таких об’єктів як командні бункери, залізобетонні будівлі складів, казарм, сховищ паливно-мастильних матеріалів тощо. Протибункерний боєприпас призначений для пробивання залізобетонного перекриття до 1,2 м завтовшки та детонації всередині приміщення. Уламково-фугасні бойові частини вражають уламками легку броньовану техніку на дистанції 70 м, а легко вразливу техніку, таку як окопані машини у складі комплексів протиповітряної оборони та вузлів зв’язку, на дистанції 200 м.
Ракетні удари вбивають українців, залишають нас без доступу до води, електрики та їжі, тому наразі дуже важливо вимагати від країн НАТО закрити наше небо.
Читати більше новин в Telegram