'
Читаєте зараз
Данія витратить $7 млн на памʼятники жінкам: чому така раптова ініціатива

Данія витратить $7 млн на памʼятники жінкам: чому така раптова ініціатива

Daniil Tsarevskyi

Уряд Данії оголосив план з виправлення дисбалансу в кількості чоловічих та жіночих статуй у країні. Проблема в тому, що тільки 31 з 321 памʼятника країни зведені на честь жінок. Диспропорція наочна в Копенгагені, де зі 101 статуї, 70 зображають чоловіків, 26 — тварин і лише п’ять — жінок, пише The Guardian.

«В Копенгагені статуй міфічних тварин більше, ніж жінок. Це повне божевілля. Чи справді це дзеркало, на якому виросте наступне покоління? Особливо якщо врахувати, скільки важливих досягнень у суспільстві належать жінкам», — заявив міністр культури Данії Якоб Енгель-Шмідт.

У країні створять експертний комітет, який визначатиме, яким жінкам з історії Данії та в яких місцях треба збудувати памʼятник. На перший етап ініціативи витратять близько $7 мільйонів, але заплановано і подальше фінансування.

Так, Енгель-Шмідт запропонував вшанувати памʼять шеф-кондитерці Карен Вольф, першій лікарці Данії Нільсін Нільсен, а також Боділ Бегтруп — першій жінці-послу країни та членкині комітету, який вів переговори щодо Декларації прав людини ООН у 1948 році.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій