Читаєте зараз
Депутата Полякова знайшли мертвим: обставини смерті політика

Депутата Полякова знайшли мертвим: обставини смерті політика

Yevheniia Kostina
Депутата Полякова знайшли мертвим
  • На Антона Полякова у вересні 2020 року було скоєно напад.
  • Дві жертви резонансних справ були обрані в округах Чернігівської області.
  • Винних у смерті мера Кривого Рогу до сих пір не знайшли. Як і не названа точна причина його загибелі.

У Києві помер народний депутат України («За майбутнє») Антон Поляков. За даними правоохоронців, йому стало зле в таксі: лікарі швидкої допомогти не змогли, серце 33-річного політика зупинилося близько 3:00 8 жовтня 2021 року.

Заборона розповідає про загибель Антона Полякова та інші несподівані смерті політиків: мера Кривого Рогу Костянтина Павлова і народного депутата Валерія Давиденко.


Смерть народного депутата Антона Полякова

Антон Поляков / Сторінка Полякова в Facebook

Про смерть нардепа першим повідомив в телеграм-каналі колишній спікер Верховної Ради Дмитро Разумков. Він висловив співчуття рідним загиблого і надію на те, що розслідування буде відкритим і об’єктивним.

Обставини смерті депутата Полякова, розслідування

Попередньо правоохоронці встановили, що чоловікові стало погано дорогою в таксі, його намагалися реанімувати лікарі швидкої, але зрештою змушені були констатували смерть. На місці події працювали слідчо-оперативна група, криміналістична лабораторія та судово-медичний експерт.

Генеральний прокурор України Ірина Венедиктова повідомила на своїй сторінці в Facebook, що Полякова в несвідомому стані знайшли в таксі патрульні поліцейські, які зупинили автівку за порушення правил дорожнього руху. За словами водія цього таксі, він взяв пасажира за кілька хвилин до того біля зупинки громадського транспорту в Дніпровському районі Києва: незабаром чоловіка почало нудити.

Читати більше новин в Telegram

«Швидка не змогла його реанімувати. Всі цінні речі, документи та гроші залишилися при ньому», — зазначила Венедиктова.

Київська міська прокуратура 8 жовтня опублікувала перші дані про розтин. «Смерть народного депутата наступила в результаті гострої коронарної недостатності, гострої ішемічної хвороби серця. Слідство поки очікує результати інших судово-медичних досліджень», — відзначили в пресслужбі відомства.

10 жовтня стало відомо, що в організмі Полякова виявлено наркотичний лікарський препарат. «Розслідування триває, підозри ще нікому не пред’явлені. Судово-медичні експерти повідомили слідству, що в організмі загиблого, крім невеликої дози алкоголю, є така речовина, як метадон. Але який саме метадон, коли він потрапив в організм і як це могло безпосередньо вплинути на смерть потерпілого — ще буде встановлюватися після глибоких досліджень», — сказав речник МВС України Артем Шевченко в ефірі телеканалу Україна 24.

За його словами, саме поєднання спиртних напоїв і наркотичної речовини могло викликати гостру коронарну недостатність, від якої помер Поляков.

Хто такий Антон Поляков

Антон Поляков народився 11 листопада 1987 року в Чернігові. У 2010 році зареєстрував торгову марку «Підрахуй», так само називається один з його магазинів.

З 2016 року — голова громадської організації «Український центр протидії злочинності і корупції», співзасновником і екс-главою якої є народний депутат, обраний за списком «Слуга народу» Сергій Гривко.

У 2019 обраний народним депутатом IX скликання по 206 округу (Чернігівська область) від партії «Слуга народу» як безпартійний.

З 10 листопада до 16 грудня 2019 року член партії «Слуга народу». З червня 2020 року — член депутатської групи «За майбутнє».

15 листопада 2019 року Антона Полякова і Анну Скороход виключили з фракції «Слуга народу» . Офіційна причина — неголосування за законопроекти, за якими є спільне рішення фракції.

Також Поляков відомий тим, що подав понад 6 000 поправок до законопроекту, що регулює питання виведених з ринку банків. В цілому до законопроекту подали рекордну кількість поправок — понад 16 тисяч.

Цікаво, що 2 вересня 2020 року о 04:30 Полякова побили біля одного з київських будинків на вул. Богдана Хмельницького. За словами політика, там у нього стався конфлікт з невідомим, який вдарив його.

5 жовтня 2021 року, за три дні до смерті, в ефірі одного з українських телеканалів Поляков заявив, що деякі «слуги» брали хабарі в туалеті за підтримку закону про олігархів. Він відмовився назвати конкретні прізвища, оскільки «людина, яка бачила роздачу грошей в конвертах, не стане це підтверджувати».

Смерть мера Кривого Рогу Костянтина Павлова

Костянтин Павлов / Офіційний сайт ОТЗЖ

Криворізького міського голову знайшли мертвим на порозі власного будинку 15 серпня 2021 року. Як повідомляє «Перший міський», тіло знайшов знайомий загиблого, в поліцію про смерть повідомили близько 16:00. За попередньою інформацією, мисливська рушниця, що лежала біля мера Кривого Рогу, належить Павлову і зареєстрована на нього.

«Характер поранення вказує на те, що постріл був здійснений з близької відстані, а камери не зафіксували сторонніх людей в будинку», — сказав заступник начальника ГУ Нацполіціі в Дніпропетровській області Олег Сліпчук.

Обставини смерті мера Павлова, розслідування

«У заміському будинку Павлова виявили його тіло з ознаками вогнепального поранення … Був зроблений детальний огляд місця події, зроблений аналіз камер відеоспостереження. Сьогодні (16 серпня 2021 року. — ред.) ми розглядаємо три версії: вбивство, самогубство, а також необережне поводження зі зброєю», — розповів на брифінгу глава ГУ Нацполіціі в Дніпропетровській області Анатолій Щадило.

Пізніше заступник начальника управління ГСУ Нацполіціі Микола Батюк заявив, що слідство у справі «спростувало версію скоєння умисного вбивства або інсценування вбивства» Павлова.

Хто такий Костянтин Павлов

Костянтин Павлов мав вищу економічну освіту і диплом електрослюсаря. Працював на криворізьких підприємствах «Крівбасконсалтінг», «Південний ГЗК».

З 2005 року Павлов був депутатом від «Партии регионов». З 2006 до 2012 року працював першим заступником міського голови Кривого Рогу (Юрія Любоненко і Юрія Вілкула). З 2012 року став народним депутатом України VII скликання від «Партії регіонів». У 2014 році голосував за «диктаторські закони».

На місцевих виборах 2020 балотувався в мери Кривого Рогу від партії «Опозіційна платформа – За життя», не пройшов, поступившись діючому меру Юрію Вілкулу, але згодом останній оголосив, що знімає свою кандидатуру за станом здоров’я на користь Павлова.

У другому турі виборів конкурував з кандидатом від «Слуги народу» Дмитром Шевчиком і виграв вибори, набравши 56,97% голосів.

Смерть народного депутата Валерія Давиденко

Фото: Валерій Давиденко / Facebook

23 травня 2020 року в 18:30 в туалеті у власному офісі було виявлено мертвим 47-річний народний депутат від групи «Довіра» Валерій Давиденко. Спочатку мова йшла про те, що це могло бути самогубство, але незабаром з’явилися і інші версії.

Так, колега Давиденко по фракції Сергій Шахов висловив думку, що той не міг вчинити суїцид , А його вбили. Інші однопартійці Давиденко також стверджують, що він був віруючою людиною і в нього були плани на майбутнє, тому не міг піти на самогубство.

Розслідування смерті Давиденко

Слідчі поліції Києва відкрили кримінальне провадження за фактом смерті народного депутата Валерія Давиденко за статтею «умисне вбивство». Порушення справи за цією статтею є стандартною процедурою при смерті людини неприродним шляхом. Всього ж поліція розглядає три версії трагедії: самогубство, доведення до самогубства, вбивство, інсценоване під суїцид. Генпрокуратура в свою чергу вважає основною версією смерті самогубство.

Хто такий Валерій Давиденко

Валерій Давиденко був обрали в український парламент по 208-му округу в Чернігівській області. Він був самовисуванцем, але приєднався до групи «Довіра» у Верховній Раді.

Був власником великої аграрної компанії в Чернігівській області, був діловим партнером екс-міністра фінансів Юрія Колобова, разом з ним володів «Терра банком». В активах у його найближчих родичів – кілька фірм, пов’язаних з аграрним сектором. Кілька з них записані на матір Валерія Давиденко.

Раніше Заборона писала про резонансних вбивствах відомих журналістів.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій