Читаєте зараз
Транси, реп, неонацисти: Що дивитися на Docudays UA

Транси, реп, неонацисти: Що дивитися на Docudays UA

Аня Білоус
Автор:

Головний український фестиваль документального кіно розпочнеться вже 23 березня. Цього року основною темою Docudays UA стало кіно про права людини.

Зібрали найцікавіші фільми на табуйовані теми, які не можна пропустити.

 

«Сільвана» (Швеція, 2017)

Позаконкурсна програма

Сільвана Імам була скандинавським символом покоління. Реперка починала шлях з андеграундної сцени і заробила своїми безкомпромісними текстами статус музичної ікони. У свої треках Сільвана використовує гостросоціальні теми та висловлюється проти будь-яких форм пригноблення або дискримінації. Співачка і сама була у стосунках з жінкою. 

У фільмі показано, як від статусу голосу народу вона падає вниз і показує фанам нові сторони своєї особистості. Сільвана пояснює це тим, що супергероїв не існує. 

 

«Білий світ» очима Даліборека» (Чехія, 2017)

Позаконкурсна програма

Сорокарічний чоловік на ім’я Даліборек – трагікомічний антигерой нашого часу. Він працює промисловим маляром, режисером-аматором фільмів жахів, пише гнівні пісні, стріляє по бляшанках; а ще він радикальний неонацист. У своєму віці він досі живе з матір’ю і ненавидить всіх навколо: темношкірих, геїв, Меркель, стоматологів, пауків, циган. 

Мати знаходить коханця, Даліборек гнівається і приймає рішення змінити своє життя, після чого відправляється на пошуки свого першого кохання.

«Смішний до абсурду, спокусливо розумний і достатньо холодний погляд на трагікомічне життя чеських неонацистів», – писало про цю картину видання Variety. Та під кінець цього смішного фільму нам навряд чи захочеться сміятись.

 

«Вона та війна» (Україна, Франція, 2018)

Повнометражна картина, що розповідає про життя жінок-військовослужбовців на фронті. Головні ролі в ній зіграли Валерія Бурлакова, Ірина Іванюш та Марія Кушнір. У кожної з них були свої причини відправитись на фронт, кожна ставить собі певні питання і шукає на них відповіді.

Фільм знімали близько року в зоні АТО, Києві та Івано-Франківській області.

 

«Проект «Бабця» (Великобританія, Угорщина, 2017)

Конкурсна програма

Фантастичне роуд-муві про трьох бабусь та їхніх божевільних онуків, які наважились на авантюру. Бабусі теж не прості героїні: англійська шпигунка, танцівниця з нацистської Німеччини та угорка-комуністка, яка пережила Голокост. Фільм показує, як вибудовується діалог між різними поколіннями та відбувається обмін культурною спадщиною. Табуйовані теми, пам’ять поколінь та дух сучасної молоді – тут є все. 

Картину знімали сім років на територіях Великобританії, Німеччини та Угорщини.

 

«Дорослі» (Чилі, 2016)

Особливість героїв цієї картини – синдром Дауна, з яким вони живуть вже понад 40 років. Ріта, Аніта, Рікардо та Андрес ходять у школу для особливих людей – безпечне для них середовище. Героям вже по 45 років і їм набрид замкнений світ навколо – вони прагнуть свободи. Андрес та Аніта закохані одне в одного і хочуть створити повноцінну сім’ю, жити разом. «Дорослі» не бояться говорити про кохання, пошуки себе та розчарування. 

 

«Перлина Африки» (Швеція, Кенія, Тайланд, Уганда, 2016)

Стрічка оповідає про шлях трансгендерної жінки з Уганди, яка вимушена тікати з рідної країни через переслідування. Африка – одне із найбільш трансфобних і гомофобних місць світу. Головна героїня стає жертвою травлі після того, як її фото потрапляє у місцеві газети. Вона боїться за себе, за свою сім’ю та свого коханого. «Перлина Африки» – це інтимна історія про боротьбу за право любити та бути самим собою. 

 

«Жінка в полоні» (2017)

https://www.youtube.com/watch?v=Da9-_49p8dw

Угорці Маріш 52 роки, і вже десять із них вона фактично перебуває в полоні. Жінка працює по 20 годин на день в оселі родини, котра відібрала в неї документи. Залишати будинок без дозволу ій заборонено, а поводяться з бранкою як із твариною: не дають ліжка та годують недоїдками. 

Маріш проводить дні у роздумах про те, як вона повернеться додому. У присутності режисерки вона починає розуміти, що надія є. Жінка виношує план втечі. Картину вже показали на кінофестивалі Sundance.

Розклад показів кінофестивалю можна подивитися на сайті Docudays UA.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій