Додаток «Порятунок в горах». Як він врятує тих, хто опинився в небезпеці
- Мобільний додаток «Порятунок у горах» призначений для комунікації туристів з рятувальниками.
- Користувачі у разі небезпеки можуть зателефонувати або надіслати SOS-повідомлення.
- Додаток працюватиме навіть за мінімального мобільного покриття.
В Україні почав повноцінно працювати додаток для туристів «Порятунок в горах», який дозволяє зареєстрованим користувачам подавати сигнали SOS під час складних та небезпечних для життя ситуацій в горах.
Заборона розповідає про функціонал мобільного додатку «Порятунок в горах» та про те, як ним користуватися.
Застосунок «Порятунок в Горах»: як встановити
Державна служба України з надзвичайних ситуацій рекомендує встановлювати додаток «Порятунок в горах» ще на етапі планування поїздки в українські гори. Він дозволяє в один рух зв’язатися з рятувальниками: або через дзвінок, або через SOS-повідомлення з точними координатами.
Додаток доступний в онлайн-маркетах, його можна завантажити на системи Android та iOS. Після цього потрібно зареєструватися і вказати:
- своє ім’я та прізвище;
- номер телефону;
- адресу електронної пошти, на яку має прийти підтвердження про реєстрацію;
- рік народження;
- пароль для входу;
- дані іншої контактної особи.
Можна заздалегідь зареєструвати мандрівку, зазначивши її тривалість, маршрут із переліком опорних топонімів і кількості учасників. Це дозволить рятувальникам отримати первинну інформацію у разі їхнього зникнення та звузити район проведення пошуків. Також у додатку є телефони пошуково-рятувальних відділень.
Читати більше новин в TelegramВажливо надати доступ додатку до вашого місцезнаходження, адже це допоможе автоматично визначити ваші координати і передати їх рятувальникам, якщо ви не орієнтуєтесь на місцевості.
Ви загубилися в горах: як будуть шукати рятувальники
Додаток «Порятунок в горах» містить в собі цілий комплекс моніторингу за зареєстрованими користувачами.
«Система GРS-моніторингу для вдосконалення безпеки туристів складається з апаратно-програмного комплексу оперативного управління силами та засобами; автоматизованої системи прийому та опрацювання повідомлень про надзвичайні події від туристів; автоматизованої системи реєстрації туристичних груп та мобільного застосунку на ОС Android та iOS «Порятунок в горах», — розповіли в ДСНС.
Система відстежує в реальному часі перебування зареєстрованих в додатку туристичних груп. Коли туристи потрапляють у небезпечні для життя ситуації, система GPS-моніторингу автоматично приймає і опрацьовує SOS-повідомлення чи дзвінки від мандрівників. Після цього найближча пошуково-рятувальна група вирушає на допомогу туристам.
Цей спосіб в січні 2022 року вже врятував життя восьми людей.
Раніше Заборона розповідала всі деталі оформлення 1000 гривень за програмою «єПідтримка» у 2022 році.
Читати більше новин в Telegram